Zamknij mobilną wersję WCAG

Podpisano umowy na dostawy sprzętu do nowo powstałego budynku SOSW w Leżajsku

29 kwietnia, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Leżajsku odbyło się podpisanie umów z wykonawcami wybranymi w procedurze trybu podstawowego ustawy Pzp na dostawę i montaż sprzętu w ramach zadania „Rozbudowa kompleksu i przebudowa istniejącego budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku”.

Umowę na dostawę i montaż mebli Zarząd Powiatu, reprezentowany przez Starostę Leżajskiego Zdzisława Leśkę oraz Wicestarostę Lucjana Czenczka, podpisał z Pracownią Aranżacji i Wyposażenia Wnętrz Marta Skarbielecka z Rzeszowa, reprezentowaną przez Martę Skarbielecką.

Kolejną umowę, tym razem na dostawę i montaż sprzętu sportowego, zawarto z firmą SPORTPLUS Sp. z o.o. z siedzibą w Myślenicach, którą reprezentował Prezes Zarządu Szymon Niepsuj.

Przedmiotem trzeciej umowy jest dostarczenie sprzętu komputerowego i elektronicznego, a dostarczy go firma CEZAR Cezary Machnio i Piotr Gębka Sp. z o.o. z Radomia, w imieniu której występował podczas podpisania umowy Członek Zarządu Piotr Gębka.

Termin realizacji wszystkich zamówień wyznaczono na sierpień br.

 

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

„Nigdy więcej wojny” – Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza na Międzynarodową Konferencję Naukową z okazji 80. rocznicy zakończenia II wojny światowej: „NIGDY WIĘCEJ WOJNY” – „Rzeszowszczyzna jako przestrzeń wojennego terroru na przykładzie męczeństwa Rodziny Ulmów”, która odbędzie się dnia 9 maja 2025 r. (w piątek) o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Muzeum.

Dnia 8 maja 1945 roku wszedł w życie podpisany dzień wcześniej akt bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy Niemieckiej. Dokument ten oficjalnie zakończył II wojnę światową w Europie. Działania wojenne dotknęły wiele państw i rozgrywały się na kilku kontynentach.

W sposób szczególny podczas II wojny światowej ucierpiała Polska. Dla Rzeszowszczyzny już na zawsze szczególnym symbolem wojennego tragizmu pozostanie Rodzina Ulmów, która pomimo powszechnie panującej wojennej niesprawiedliwości, wzniosła się ponad przeciętność, niosąc bezwarunkową pomoc na rzecz prześladowanych Żydów. Za swój czyn Ulmowie przypłacili własnym życiem. Wraz z rodzicami zamordowano siedmioro dzieci.

Z racji na okrągłą – „80-tą” rocznicę zakończenia działań wojennych, Muzeum Ziemi Leżajskiej pragnie zaproponować wraz z Organizatorami, Międzynarodową Konferencję Naukową: „NIGDY WIĘCEJ WOJNY” – „Rzeszowszczyzna jako przestrzeń wojennego terroru na przykładzie męczeństwa Rodziny Ulmów”.

W czasie konferencji zabiorą głos prelegenci m.in. z: USA, Niemiec oraz ogarniętej wojną Ukrainy, co dziś w kontekście tematyki zbrodni II wojny światowej przemawia w sposób bezprecedensowy.

Patronat Honorowy nad konferencją sprawuje:
– Starosta Leżajski Zdzisław Leśko,
– Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

SESJA – Prowadzący: o. dr Łukasz Buksa OFM, (UPJP II, Kraków)

– dr hab. Wacław Wierzbieniec: Żydzi w Markowej w okresie wojennym międzywojennym i w okresie okupacji
– mgr lic. Paweł Tołpa: Obraz Rodziny Ulmów
– dr Robert Pochopień: Patriotyzm jako źródło miłości do innych narodów na przykładzie Rodziny Ulmów
– dr Nataliya Hado (University of Missouri – St. Louis, USA): Rasizm Antysemicki Niemców. Rasizm antyukraiński Rosjan. Podobieństwa i różnice
– dr Jadwiga Grunwald (Uniwersytet Humbolta, Niemcy): Obraz beatyfikacji rodziny Ulmów w mediach polskich i niemieckich
– prof. dr hab. Andrzej Zwoliński (UPJP II Kraków): Grzech wykonania rozkazu
– dr Liubov Derdziak (IT, Lwów): Tragedia wojny jako doświadczenie społeczne. Ulmowie jako element wielkiego mordu
– dr Dariusz Półćwiartek: Okupacja na Rzeszowszczyźnie.

Czas trwania od 10:00 do 13:00. O godz. 12:30 przerwa kawowa (20 minutowa).

Organizatorzy: Muzeum Ziemi Leżajskiej, ks. Paweł Tołpa, o. dr Łukasz Buksa OFM.

MZL

 

Informację zamieściła: Paulina Gumieniak

 

Relacja z finisażu wystawy „Kwiatami sobie drogę ścielę” w Muzeum Ziemi Leżajskiej

23 kwietnia br. w Muzeum Ziemi Leżajskiej miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W sali konferencyjnej odbył się uroczysty finisaż wystawy Marty Cisek–Zdeb pt. „Kwiatami sobie drogę ścielę”. Wydarzenie zgromadziło wielu gości, przyjaciół, pasjonatów sztuki, osób z terenu powiatu leżajskiego.

W zakończeniu wystawy wzięli udział członkowie rady Muzeum Ziemi Leżajskiej: Antoni Bereziewicz, Stanisław Chmura oraz Bożena Majewska. Ponadto w wydarzeniu udział wziął prezes Stowarzyszenia „Dobry Dom” Marek Piechuta oraz prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Leżajskiej Andrzej Tofilski.

Podniosłe wydarzenie rozpoczął koncert fortepianowy Oksany Lysak wprowadzając zebranych gości w uroczysty nastrój. Następnie dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Jacek Kwieciński serdecznie powitał artystkę oraz wszystkich zebranych gości.

Przed widownią zaprezentował się Chór „Coro Bella Donna” prowadzony przez Tomasza Piątka.

Głos zabrała również bohaterka tego spotkania Marta Cisek – Zdeb, która nie kryła wzruszenia i wdzięczności za tak ciepły odbiór jej prac oraz tak liczne uczestnictwo zebranych gości. Kolejnym punktem wydarzenia było przedstawienie poezji autorskiej w wykonaniu Anny Grzywny oraz występ muzyczny Tomasza Piątka i Wojciecha Wołowca.

Na sam koniec ponownie wystąpiła utalentowana pianistka Oksana Lysak. Po zakończeniu uroczystości Marta Cisek-Zdeb zaprosiła wszystkich zebranych gości na poczęstunek.

W imieniu Muzeum Ziemi Leżajskiej, Instytucji Kultury Powiatu Leżajskiego oraz organizatorki wystawy Marty Cisek-Zdeb dziękujemy wszystkim zebranym gościom za tak liczny udział w finisażu.

MZL

 

Informację zamieściła: Paulina Gumieniak

Europejski tydzień szczepień 2025

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Leżajsku przypomina, że w dniach 27 kwietnia – 3 maja 2025 r. będzie realizowany Europejski Tydzień Szczepień (ETS), który podkreśla pilną potrzebę osiągnięcia wysokiego i sprawiedliwego poziomu zaszczepienia w każdej społeczności, w celu zapobiegania chorobom teraz i w przyszłości.

Tegoroczne hasło „Szczepienia chronią – zaufaj nauce!” przypomina znaczenie podejmowania decyzji dotyczących zdrowia na podstawie wiarygodnych danych naukowych oraz sprawdzonej wiedzy medycznej.

Szczepienia to skuteczna forma ochrony przed chorobami zakaźnymi, zmniejszająca ryzyko ich rozprzestrzeniania i wspierająca zdrowie publiczne. Tegoroczna kampania ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat roli szczepień w profilaktyce.

Według danych udostępnionych na stronie WHO w ciągu ostatnich 50 lat szczepionki uratowały życie 154 milionom osób.

PSSE Leżajsk

 

Informację zamieściła: Paulina Gumieniak

Kurier Powiatowy 4/2025

Zapraszamy do lektury kwietniowego wydania „Kuriera Powiatowego”. W numerze m.in.: nowoczesny tomograf optyczny w SP ZOZ w Leżajsku, odznaczenia państwowe dla pracowników Starostwa Powiatowego i podległych jednostek, informacja ZUS na temat wypłaty świadczeń łącznie z rentą rodzinną, czyli tzw. renty wdowiej, nowy cykl autorstwa Romana Federkiewicza Z dziejów przemysłu w Leżajsku XIX-XX w. cz 1: Fabryka Kafli rodziny Romańskich w Leżajsku, relacja Ireneusza Wołka z Deadvlei (Namibia).

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

XVI sesja Rady Powiatu Leżajskiego

24 kwietnia, w sali obrad Rady Powiatu Leżajskiego odbyła się XVI sesja rady. Po przyjęciu porządku obrad i protokołu z poprzedniej sesji radni zapoznali się z informacją z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Leżajsku za 2024 r. i informacją Zarządu Dróg Powiatowych w Leżajsku o zakresie zadań zrealizowanych w 2024 r., a także oceną zasobów pomocy społecznej za 2024 rok.

Następnie podjęli uchwały w sprawie:
– przystąpienia do aktualizacji Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Leżajskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2027 z perspektywą do 2035 roku,
– uchwały zmieniającej Uchwałę nr XXII/99/2016 Rady Powiatu Leżajskiego z dnia 27 stycznia 2016 r. w sprawie określenia, w odniesieniu do jednostek organizacyjnych zaliczanych do sektora finansów publicznych, jednostki obsługującej, jednostek obsługiwanych oraz zakresu obowiązków powierzonych jednostkom obsługującym w ramach wspólnej obsługi wraz z jej późniejszą zmianą,
– powołania Młodzieżowej Rady Powiatu Leżajskiego i nadania jej statutu,
– udzielenia pomocy finansowej Gminie Miasto Leżajsk na realizację zadania pn. „Budowa zatoki postojowej przy ul. Chrobrego w Leżajsku”,
– zmian w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Leżajskiego,
– wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu na 2025 r.

Podczas spotkania radni podjęli również oświadczenie w sprawie jubileuszu 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego i Mieszka II, a starosta przedstawił sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed niebezpiecznym zjawiskiem meteorologicznym.

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze/2

Obszar: powiaty: bieszczadzki(49), brzozowski(39), dębicki(32), jarosławski(39), jasielski(45), kolbuszowski(35), Krosno(42), krośnieński(46), leski(51), leżajski(36), lubaczowski(39), łańcucki(36), mielecki(38), niżański(37), przemyski(40), Przemyśl(40), przeworski(38), ropczycko-sędziszowski(32), rzeszowski(37), Rzeszów(36), sanocki(50), stalowowolski(37), strzyżowski(34), Tarnobrzeg(37), tarnobrzeski(37)

Ważność: od godz. 13:00 dnia 24.04.2025 do godz. 01:00 dnia 25.04.2025

Prawdopodobieństwo: 75%

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.

ZK

 

Informację zamieściła: Paulina Gumieniak

Powiatowy koncert patriotyczny przy Muzeum Ziemi Leżajskiej

Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza na Powiatowy Koncert Patriotyczny z okazji 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Koncert odbędzie się 4 maja br. o godz. 17.00 na dziedzińcu muzealnym.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Starosta Leżajski Zdzisław Leśko.

W koncercie wystąpi Powiatowa Orkiestra Divertimento pod batutą Rafała Czarnackiego oraz soliści: Marcel Kotuła, Maksymilian Stalec i wokalistki z Grupy Wokalnej Meritum przygotowane przez Bartłomieja Urbańskiego: Julia Baran i Ewelina Sokal. W repertuarze utwory z 20-lecia międzywojennego m.in. Już taki jestem, zimny drań, Ada to nie wypada, To ostatnia niedziela, Odrobinę szczęścia w miłości.

Organizator wydarzenia:
-Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Partnerzy wydarzenia:
– Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku,
– Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku.

Wstęp wolny.

MZL

 

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

Zarząd Powiatu podpisał umowę w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd

Cyberbezpieczny Samorząd to projekt, który zapewnia bezpośrednie wsparcie finansowe dla jednostek samorządu terytorialnego na podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w danym podmiocie. Projekt realizowany jest z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w partnerstwie z NASK Państwowym Instytutem Badawczym.

Uczestnikiem projektu jest również Powiat Leżajski, który otrzymał prawie 700 000 zł dofinansowania, przy wkładzie własnym wynoszącym 151 720 zł. Całkowita wartość projektu to ok. 850 000 zł.

W wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia na zadanie „Dostawa sprzętu i oprogramowania wraz z wdrożeniem – w ramach programu Cyberbezpieczny Samorząd” wyłoniono wykonawcę – firmę E-service Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. 14 kwietnia, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Leżajsku, Zarząd Powiatu podpisał umowę z ww. wykonawcą, którego reprezentował członek zarządu firmy Artur Skoczylas.

Realizacja projektu przyczyni się do:
– wdrożenia/aktualizacji polityk bezpieczeństwa informacji (SZBI),
– wdrożenia środków zarządzania ryzykiem w cyberbezpieczeństwie,
– wdrożenia mechanizmów i środków zwiększających odporność na ataki z cyberprzestrzeni,
– podniesienia poziomu wiedzy i kompetencji personelu kluczowego z punktu widzenia SZBI wdrożonego w urzędzie,
– przeprowadzenia audytów SZBI potwierdzających uzyskanie wyższego poziomu odporności na cyberzagrożenia.

 

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

Podsumowanie warsztatów wielkanocnych w Muzeum Ziemi Leżajskiej

W Muzeum Ziemi Leżajskiej pierwsze trzy tygodnie kwietnia upłynęły na organizacji warsztatów wielkanocnych dla dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Leżajskiego, jak również przybyłych spoza jego granic.

Zajęcia niejednokrotnie odbywały się w dwóch salach równocześnie, ze względu na duże zainteresowanie ze strony placówek oświatowych.

Podczas tegorocznych warsztatów blisko 400 uczestników poznało tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Oprócz bardzo lubianego przez dzieci pieczenia ciasteczek, zorganizowane zostały nowe zajęcia plastyczne, tj.: malowanie i dekorowanie drewnianych jajeczek, wykonanie wianków w kształcie baranka oraz kolorowe kurczaczki wielkanocne.

W warsztatach udział wzięli m.in. dzieci i młodzież z Przedszkola „Promyczek”, Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2, nr 3 z Leżajska, Szkoły Podstawowej ze Starego Miasta, Szkoły Podstawowej z Sarzyny (w ramach programu Erasmus), z Przedszkola z Grodziska Dolnego, Szkoły Podstawowej z Bystrego, Przedszkola „Niezapominajka” z Nowej Sarzyny czy Szkoły Podstawowej z Opalenisk.

Pracownicy Muzeum składają podziękowania uczestnikom lekcji za samodzielną, staranną pracę – mając nadzieję, że przygotowane podczas lekcji ciasteczka i ozdoby świąteczne sprawiły radość dzieciom, a także ich bliskim. Muzeum życzy wszystkim dzieciom i uczniom wraz z opiekunami, zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

Jednocześnie muzeum zaprasza placówki oświatowe do zapisów na kolejne lekcje i warsztaty.
Wykaz dostępnych zajęć na stronie internetowej placówki: https://muzeum-lezajsk.pl/lekcje/

MZL

 

Informację zamieściła: Paulina Gumieniak

Odbieraj i wysyłaj dokumenty w e-Urzędzie Skarbowym

Usługa doręczeń elektronicznych na konto w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) umożliwia podatnikom odbieranie i wysyłanie urzędowej korespondencji bez potrzeby wizyty w urzędzie. Wystarczy wyrazić zgodę na e-Korespondencję, aby w pełni korzystać z udogodnień, jakie oferuje serwis. To nie tylko wygoda, ale też realna oszczędność czasu i pieniędzy. Usługa doręczeń elektronicznych umożliwia dwustronną, bezpieczną komunikację z Krajową Administracją Skarbową (KAS). Oznacza to, że wiele spraw urzędowych można teraz załatwić online – bez kolejek, papierowych wniosków i kosztów przesyłek.

W jaki sposób to działa?
1. Zaloguj się do e-urzędu skarbowego na www.podatki.gov.pl
– poprzez np. profil zaufany lub bankowość elektroniczną.
2. Po zalogowaniu się na e-urząd skarbowy od razu pojawi się okno z powitaniem. Po prawej stronie są powiadomienia i zakładka: „Aktywuj zgodę na e-korespondencję”.
3. Wejdź w tę zakładkę. Zobaczysz okno: „Wyrażenie zgody na e-korespondencję”.
4. Uzupełnij dane do powiadomień. Wciśnij: „+ Dodaj”.
5. W zakładce: „Dane do powiadomień” możesz wskazać zarówno numer telefonu, jak też adres e-mail lub tylko numer telefonu. Potwierdź dane do powiadomień za pomocą przycisku „Potwierdź”. Oba kanały posłużą przekazywaniu powiadomień o wysyłce korespondencji.
6. Na koniec wciśnij przycisk: „Akceptuj i wyślij”.

Proces wydawania zaświadczeń
W celu złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia należy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego i złożyć odpowiedni wniosek. Wymagane jest wyrażenie zgody na e-korespondencję. Dostępne kreatory oraz funkcja automatycznego uzupełniania danych istotnie usprawniają przygotowanie i wysłanie wybranego dokumentu czy deklaracji. Warto wiedzieć, że osoby, które korzystają z e-US nie ponoszą kosztów opłaty skarbowej od wydawanych im zaświadczeń. Wydanie zaświadczenia odbywa się automatycznie, bez udziału urzędu skarbowego. Podatnik może pobrać je w formie dokumentu elektronicznego, który jest podpisany pieczęcią szefa KAS i ma pełną moc prawną – dokładnie taką samą jak tradycyjny dokument papierowy.
W przypadku, gdy dokument nie może zostać wydany automatycznie, przygotowywany jest przez urząd skarbowy i podpisywany podpisem elektronicznym, a następnie również trafia na konto podatnika w e-US.

Korzyści z wyrażenia zgody na e-Korespondencję:
– Wygoda – dokumenty trafiają bezpośrednio na konto w e-US, dostępne są przez 7 dni w tygodniu przez całą dobę.
– Szybkość – wiele dokumentów wydawanych jest automatycznie, natychmiast otrzymuje się powiadomienie o korespondencji z urzędu skarbowego (SMS, e-mail). Ewentualne zaświadczenie, wydane i podpisane w formie elektronicznej, można przesłać np. do banku lub na uczelnię.
– Bezpieczeństwo – dokumenty składane i odbierane przez podatników są przesyłane bezpiecznym kanałem komunikacji.
– Oszczędność – brak konieczności drukowania dokumentów, opłat skarbowych i wizyt w urzędzie.
– Ochrona środowiska – oszczędność papieru.

Dokumenty dostępne do złożenia przez e-Urząd Skarbowy:
Wnioski:
– o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu lub stanie zaległości w podatkach (ZAS-W),
– o wydanie zaświadczenia o wysokości dochodu i składkach (ZAS-DFU),
– o wydanie zaświadczenia o dochodach (ZAS-DF),
– o wypis lub zaświadczenie z Rejestru Zastawów Skarbowych (WW-1).

Wnioski podatkowe:
– o stwierdzenie nadpłaty,
– o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań,
– o zwrot kosztów zakupu kasy fiskalnej.

Inne pisma i zgłoszenia:
– pismo ogólne,
– wyjaśnienie przeznaczenia wpłaty,
– pismo WIS (wiążąca informacja stawkowa),
– pismo GLOBE.

Czynności pełnomocnictwa:
– UPL-1 – pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji składanych elektronicznie,
– OPL-1 – odwołanie powyższego pełnomocnictwa.

-Zawiadomienia i zgłoszenia:
– ZAW-NR – o zapłacie należności na rachunek bankowy inny niż zawarty na dzień zlecenia przelewu w Wykazie podatników VAT,
-ZAP-3 – zgłoszenie aktualizacyjne osoby fizycznej będącej podatnikiem.

Inne:
– Czynny żal.

Link do filmu „Wyraź zgodę na e-korespondencję w e-Urzędzie Skarbowym”: https://youtu.be/stwcQPU-zBc

US

 

Informację zamieściła: Paulina Gumieniak
Fot. ribkhan/pixabay.com

Życzenia wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam wszelkiej pomyślności, szczęścia, pogody ducha, zdrowia, wytchnienia od codziennego pędu, wyjątkowych chwil w gronie rodziny i przyjaciół oraz mokrego śmigusa-dyngusa.
A przede wszystkim niech ten wyjątkowy czas, gdy przy wspólnym stole jednoczy nas potrzeba radosnego świętowania Zmartwychwstania Chrystusa i wiara w sens odradzającego się życia, przyniesie Wam spokój, wleje w Wasze serca nadzieję i da wewnętrzną przestrzeń, aby przypomnieć sobie o tym, co najważniejsze.

W imieniu Rady Powiatu Leżajskiego
Przewodnicząca Rady
Monika Milo

W imieniu Zarządu Powiatu Leżajskiego
Starosta Leżajski
Zdzisław Leśko

Promocja książki „Ślady pielgrzyma” w Muzeum Ziemi Leżajskiej

11 kwietnia 2025 r. w sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej miała miejsce promocja książki autorstwa Marka Krauza pt. „Ślady pielgrzyma”.

Mottem przewodnim bogato ilustrowanej zdjęciami prelekcji pt. „Niemożliwe jest łatwiejsze, niż myślisz” była wiara w dążeniu do realizacji postawionego celu, nauka pokory i wytrwałości i przekonanie, że marzenia można realizować bez względu na wiek.

Jego przesłanie spotkało się z bardzo życzliwym odzewem ze strony zgromadzonych gości. Autor zaprezentował również publiczności część swojego ekwipunku i paszporty pielgrzyma. Na zakończenie istniała możliwość zakupu książki z autografem autora.

Oprawę muzyczną zapewnili soliści Teatru Muzycznego „BROADWAY” w utworach nawiązujących do tematyki prelekcji.

Na promocję książki licznie przybyli mieszkańcy naszego regionu. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Członkini Zarządu Powiatu Leżajskiego Wanda Rakszawska – Stopyra, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Marek Ordyczyński, Podkarpacki Wicekurator Oświaty dr Dariusz Półćwiartek, radni Rady Muzeum: Bożena Majewska i Roman Szałajko oraz przedstawiciele lokalnych instytucji kultury i stowarzyszeń.

Powyższa książka jest do nabycia w sklepiku Muzeum Ziemi Leżajskiej.

MZL

 

Informację zamieściła: Paulina Gumieniak