Potrzebujesz pomocy prawnika? Nie radzisz sobie z zadłużeniem? Nie możesz porozumieć się z sąsiadem? Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

29 marca 2021

Alt=""

Nieodpłatna pomoc prawna lub nieodpłatne poradnictwo obywatelskie jest udzielane za darmo, nic nie musisz za nią płacić.

Jaką pomoc możesz otrzymać?

• informację, jaka jest twoja sytuacja prawa oraz jakie są twoje prawa i obowiązki;
    • informację, jak można rozwiązać twój problem;
    • pomoc przy sporządzeniu projektu pisma, wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych lub wniosku o ustanowienie pełnomocnika z urzędu,
    • pomoc przy sporządzeniu planu działania (np. spłaty zobowiązań) oraz w jego realizacji,
    • darmową mediację (np. w sytuacji konfliktu z sąsiadem).

Jak możesz skorzystać z pomocy?

Skontaktuj się telefonicznie z pracownikiem starostwa powiatowego (urzędu miasta) i poproś o umówienie na wizytę. Wszelkie informacje dotyczące nieodpłatnej pomocy prawnej świadczonej na terenie powiatu leżajskiego znajdują się w zakładce Nieodpłatna pomoc prawna.

Lub umów się samodzielnie przez formularz na stronie np.ms.gov.pl.

Jak wygląda wizyta?

• Umów się na wizytę;
    • Przyjdź na wizytę w umówionym terminie;
    • Przedstaw swój problem;
    • Otrzymaj poradę.

Więcej o systemie nieodpłatnej pomocy prawnej można przeczytać w dokumencie do pobrania poniżej.

Logo Ministerstwa Sprawiedliwości. Duży napis w dwóch odcieniach szarości nad wstęgą w kolorze biało-czerwonym. Pod wstęgą adres trony internetowej ministerstwa www.ms.gov.pl.