XLIX sesja Rady Powiatu Leżajskiego

31 marca 2022

Alt=""

30 marca w sali obrad Starostwa Powiatowego w Leżajsku odbyła się XLIX sesja Rady Powiatu Leżajskiego.

Po przyjęciu porządku obrad radni zapoznali się ze sprawozdaniami rocznymi z wykonania planów finansowych Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Leżajsku i Muzeum Ziemi Leżajskiej w Leżajsku za rok 2021 oraz informacją z działalności placówek opiekuńczo-wychowawczych i z zakresu pomocy społecznej również za rok 2021.

Podczas spotkania radni przyjęli uchwały w sprawie:

– zaciągnięcia zobowiązania ponad rok budżetowy 2022;
    – udzielenia przez Powiat Leżajski pomocy finansowej Gminie Nowa Sarzyna ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych;
    – założenia Branżowej Szkoły II Stopnia Nr 1 w Leżajsku;
    – określenia zakresu pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terenie tego państwa;
    – przekazania środków finansowych dla Policji;
    – zgód na udzielenie bonifikaty od opłat rocznych za trwały zarząd;
    – zaciągnięcia zobowiązania ponad budżet 2022 r.;
    – zaciągnięcia zobowiązania finansowego wykraczającego poza rok budżetowy 2022 na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1259R Gniewczyna (gr. pow.) Grodzisko – Giedlarowa w km 6+660 – 10+450”;
    – zmian w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Leżajskiego;
    – wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu na 2022 r.

Następnie sprawozdanie z działalności za rok 2021 przedstawiła Komisja Rewizyjna Rady Powiatu Leżajskiego, zaś starosta przedstawił sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.