Wielki sukces zawodniczek UKS Lotnik Wierzawice

Drużyna koszykarska dziewcząt wraz z trenerami.
  • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
  • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

Od 24 do 28 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie odbywał się Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13K.

Drużyna UKS Lotnik Wierzawice po spektakularnych zwycięstwach w ćwierćfinale i półfinale wyjeżdżała na turniej z ogromnym apetytem na kolejny sukces.

Pierwsze zwycięstwo w środowym meczu z UKS Trójka Żyrardów wskazywało, że jest on w zasięgu ręki. Kolejne mecze z 1KS Ślęża Roof Renovation Wrocław i Klubem Sportowym KSKK Koszalin nieco ostudziły zapał drużyny, ale ambicje jej nie opuściły.

W sobotę, po bardzo dobrym spotkaniu, drużyna UKS Lotnik Wierzawice pokonała Basket Fred Kielno 66:57 i zajęła 5 miejsce w całym turnieju.

5 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-13K, 5 miejsce w rozgrywkach, w których uczestniczyło około 160 klubów sportowych z całej Polski to ogromny sukces Lotnika – jego zawodniczek i trenerów: Tadeusza Konnaka oraz Marka Gołębia.

Warto podkreślić, że drużyna, która zdobyła Mistrzostwo Polski 1KS Ślęża Roof Renovation Wrocław, pokonała wierzawiczanki w fazie grupowej jedynie 3 punktami.

Zawodniczki z Wierzawic występujące w finale są uczestniczkami szkoleniowego programu SMOK (Szkolnego Młodzieżowego Ośrodka Koszykówki).