Zamknij mobilną wersję WCAG

Wojewódzkie eliminacje na „Policjanta Służby Kryminalnej Roku 2023”

5 czerwca 2023

Mężczyzna przemawia do grupy mężczyzn. Po prawej stoi pięciu mężczyzn i jedna kobieta. Po lewej stoi jedna kobieta i jeden mężczyzna.
 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023”. Z wszystkich drużyn najlepsi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. I to oni będą reprezentować garnizon podkarpacki w finale VI Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023”.

  W miniony czwartek, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyły się eliminacje wojewódzkie do VI Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023”. W konkursie wzięło udział łącznie 84 funkcjonariuszy pionu kryminalnego poszczególnych komend miejskich i powiatowych Policji garnizonu podkarpackiego. Wszystkich zgromadzonych przywitał insp. dr Piotr Zalewski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

  Czteroosobową drużynę tworzyli policjanci pionu kryminalnego komendy: technik kryminalistyki, policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant operacyjno-rozpoznawczy i przełożony, nadzorujący pracę funkcjonariuszy.

  W ramach eliminacji wojewódzkich przeprowadzony został sprawdzian wiedzy zawodowej przeprowadzony w formie testu składającego się z 40 pytań dla funkcjonariuszy sprawujących nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą, prowadzących czynności operacyjno-rozpoznawcze, dochodzeniowo-śledcze i technika kryminalistyki oraz sprawdzian wiedzy praktycznej przeprowadzony na podstawie kazusu.

  Wśród wszystkich drużyn najlepsi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku – st. asp. Marek Tworkowski, mł. asp. Daniel Krasowski, asp. Grzegorz Gap oraz asp. szt. Sławomir Mroczek. II miejsce zajęła drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, a III – policjanci kryminalni reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Łańcucie.

  Zwycięska drużyna reprezentować będzie garnizon podkarpacki w finale VI Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023, który odbędzie się w czerwcu, w Szkole Policji w Pile.

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka
  Źródło informacji i zdjęć: podkarpacka.policja.gov.pl