„Weekend seniora z kulturą” w Muzeum Ziemi Leżajskiej

29 września 2022

W związku z akcją zainicjowaną przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego pn. „Weekend seniora z kulturą”, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, Muzeum Ziemi Leżajskiej serdecznie zaprasza wszystkich seniorów do uczestnictwa w ww. przedsięwzięciu w dniach 1-2 października (tj. w sobotę i niedzielę).

W programie wydarzenia będzie możliwość zwiedzania wszystkich wystaw stałych i czasowych w specjalnie obniżonej cenie o 50%.

Aktualnie w Muzeum zwiedzać można cztery wystawy stałe:

– archeologii i dziejów staropolskich (jest to najnowsza, multimedialna wystawa zlokalizowana w XVII wiecznej piwnicy),
    – historii miasta i regionu,
    – etnograficzno-zabawkarskiej,
    – browarniczej.

Ponadto zwiedzać będzie można trzy wystawy czasowe:

– Ze wsi na Wiejską, czyli Marszałek Józef Zych w służbie Ojczyzny, Kościoła i Ziemi Leżajskiej,
    – Browary Kraftowe Polski (na lit. (M-P),
    – VI edycję wystawy prac plastycznych osób z niepełnosprawnością z terenu powiatu leżajskiego pt. „Odnaleźć siebie”,

W czasie pobytu w Muzeum obejrzeć można będzie także instalację rzeźbiarską wykonaną przez Panią Sylwię Walania pn. „Maranata”. Praca ta została nagrodzona Grand Prix Międzynarodowego Konkursu „Quadriennale”.

Kolejną atrakcją dla wszystkich seniorów, którzy nabędą promocyjny bilet będzie wyświetlana co godzinę prezentacja multimedialna pt. „Dzieje Leżajska w starym dokumencie, rysunku i fotografii” połączona z komentarzem prowadzącego. Prezentacja wyświetlana będzie w sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej.

MZL