UKS Lotnik Wierzawice zwycięzcą Półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13K

9 maja 2023

Od 5 do 7 maja w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku odbywał się Półfinał Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13K w koszykówce. Spotkały się w nim cztery drużyny z różnych stron Polski: GUKS Olimpijczyk/UKS 4 Łomża, ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski, MUKS Supravis Bydgoszcz oraz gospodarz turnieju UKS Lotnik Wierzawice.

Trzydniowe sportowe zmagania, które dostarczyły kibicom ogromnych emocji, pozwoliły wyłonić zwycięzcę półfinału, a  został nim Klub z Wierzawic – UKS Lotnik. Drugie miejsce zajęła drużyna z Wodzisławia Śląskiego, trzecie – zawodniczki z Bydgoszczy.

Dwie pierwsze drużyny znalazły się w finałowej ósemce i rywalizować będą o najwyższe trofeum – Młodzieżowe Mistrzostwo Polski U-13K.

Nasze zawodniczki pokazały na boisku waleczność i ogromny hart ducha. Potrafiły pokonać własne słabości i sięgnąć po trzy zwycięstwa. Podobnie było w ćwierćfinale, którego również byliśmy gospodarzem.

Zgromadzeni na trybunach kibice gorąco dopingowali swoją drużynę, żywiołowo reagowali na każdy zdobyty punkt i widowiskowo przeprowadzoną akcję.

Gratulujemy zawodniczkom i trenerom.
    Jesteśmy z Was dumni! Trzymamy mocno kciuki za udany występ w finale.

Honorowym patronatem zawody objął Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Sponsorzy i partnerzy:
    – Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego,
    – Dyrektor ZSL w Leżajsku Zbigniew Trębacz,
    – Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko,
    – Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna,
    – Aleco Leżajsk Sp. Z O. O. Marian Kamiński,
    – MAAW SPORT: Andrzej Maruszak

Ogromnej pomocy i wsparcia przy organizacji zawodów udzielili:
    – Dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Rzeszowie: Mieczysław Tołpa,
    – Prezes KS JAS-FBG Sosnowiec: Marek Lesiak,
    – Remigiusz Wilk – Stowarzyszenie Przyjaciół Załęża,
    – Wiesław Syzdek – dziennikarz, komentator, trener – Stowarzyszenie Przyjaciół Załęża,