Zamknij mobilną wersję WCAG

Spotkanie z teatrem plenerowym: „Legenda o Smętku”

25 sierpnia 2022

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  W niedzielny wieczór, 21 sierpnia, na placu przed Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się plenerowe widowisko pt. „Legenda o Smętku” w wykonaniu teatru „Imaginacja”. Misją „Imaginacji” jest odciągnięcie dzieci od ekranów smartfonów i komputerów, jak również wyjście ze sztuką naprzeciw tym, którzy dotychczas nie mieli wiele styczności z teatrem.

  Tytułowa opowieść, pierwotnie pochodząca z XV wieku, jest polską legendą o poszukiwaniu dobra, które nieraz ukrywa się pod niepozorną postacią. Historia Smętka przedstawiona została z rozmachem i swadą, przeplatana elementami tańca, muzyki, pantomimy i humoru. Nie zabrakło barwnych strojów, świateł i scenografii, które doskonale wkomponowały się w otoczenie placu muzealnego.

  Całość uzupełniona została efektownym pokazem ognia.

  Aktorzy świetnie odegrali swoje role, co niewątpliwie jest zasługą kompetencji Agnieszki Niemiec i Jolanty Ciryt, które przygotowywały zespół do występu.

  Muzeum Ziemi Leżajskiej kieruje wyrazy wdzięczności do Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk w Giedlarowej oraz do jego filii: Ośrodka Kultury w Biedaczowie za organizację widowiska. Ponadto dziękuje sponsorowi wydarzenia: Browarowi w Leżajsku Grupa Żywiec S.A.

  MZL

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka