SP ZOZ w Leżajsku w gronie dwunastu podmiotów leczniczych, które otrzymają środki z budżetu państwa na modernizację instalacji tlenowych

10 grudnia 2020

Alt=""

Jeszcze w grudniu tego roku do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Leżajsku trafią środki z budżetu państwa w wysokości 330 000,00 zł na „Rozbudowę i modernizację wewnętrznej i zewnętrznej instalacji tlenowej w SP ZOZ w Leżajsku”.

Środki zostaną przeznaczone na finansowanie zadań związanych ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2, zwanej „COVID-19”.

Umowa Nr 7/Tlen/2020 w sprawie realizacji zadania z zakresu administracji rządowej przez powiat obejmującego rozbudowę lub modernizację przyszpitalnej instalacji tlenowej, została podpisana w dniu 3 grudnia 2020 r. pomiędzy Wojewodą Podkarpackim, a Powiatem Leżajskim.

W ramach inwestycji zostanie zrealizowane:

• modernizacja stacji rozprężania tlenu z butli oraz zasilania w tlen gazowy ze stacji tlenu ciekłego,
    • wykonanie instalacji do zaopatrywania w tlen medyczny niezbędnej do podłączenia dodatkowego zbiornika na tlen ciekły,
    • dostawa i dzierżawa dodatkowego zbiornika na tlen ciekły wraz z wykonaniem niezbędnej infrastruktury techniczno-budowlanej,
    • modernizacja instalacji wewnętrznej tlenu, wymiana wyeksploatowanych punktów poboru, zakup dodatkowego wyposażenia.

Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2020 roku.

Informację zamieściła: Gabriela Niemczyk