Zamknij mobilną wersję WCAG

Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza na zakupy świąteczne

10 grudnia 2020

Alt=""
 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  Muzeum Ziemi Leżajskiej serdecznie zaprasza do sklepiku muzealnego, w którym można nabyć piękne zestawy świąteczne, ozdoby choinkowe, tradycyjne, ręcznie wykonane drewniane zabawki, rękodzieło świąteczne oraz wiele innych tj.: biżuterię, pamiątki, publikacje oraz albumy o Ziemi Leżajskiej.

  Ogromną popularnością cieszy się wykonywana przez pracowników muzeum rodzima magiczna deseczka, która zaskakuje swoją oryginalnością. Duże zainteresowanie wzbudzają także inne produkty z drewna takie jak bocian, ptak klepak, fliper, bryczka i koń na biegunach.

  Tradycyjne drewniane z ziemi leżajskiej mogą pochwalić się bardzo długą i ciekawą historią. Pierwsze drewniane wyroby powstały już w XVIII wieku. W Leżajsku funkcjonowała bowiem szkoła zabawkarstwa, w której można było poznać tajniki tej profesji, a także nauczyć się wytwarzania kogucików, wózków, czy koników na biegunach. Muzeum Ziemi Leżajskiej do dziś podtrzymuje tę piękną tradycję regionu i w swoich działaniach m.in. zajmuje się produkcją i odsprzedażą drewnianych zabawek, które niezmiennie zachwycają zarówno dzieci jak też osoby starsze.

  Muzeum zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Jednocześnie zachęca do zakupów poprzez platformę sprzedażową Allegro. Możliwa jest wysyłka na terenie kraju, jak również odbiór osobisty zamówienia.

  Zapraszamy na stronę internetową muzealnego sklepiku.

  Alt=""

  MZL

  Informację zamieściła: Gabriela Niemczyk