Relacja z promocji książki „Fara w Leżajsku” w czterechsetną rocznicę konsekracji (1619-2019)

16 czerwca 2023

W środę, 14 czerwca, w sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej miała miejsce oficjalna uroczystość związana z promocją książki wydanej z okazji czterechsetnej rocznicy konsekracji leżajskiej fary. Publikacja została wydana pod red. Bartosza Podubnego oraz ks. Wacława Siwaka.

W trakcie wydarzenia poszczególni autorzy mieli możliwość pokrótce zaprezentować artykuł swojego autorstwa. Dodatkową atrakcją w uroczystości było wyświetlenie i omówienie przez Bartosza Podubnego, zastępcy Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Delegatura w Rzeszowie, prezentacji zatytułowanej „Prace konserwatorskie w leżajskiej cerkwi”.

W spotkaniu udział wzięli ks. prał. Marek Cisek, proboszcz leżajskiej fary, dr hab. Wacław Siwak, ks. dr Henryk Borcz. Władze powiatu leżajskiego w wydarzeniu reprezentowali: Starosta Leżajski Marek Śliż, Wicestarosta Leżajski  Lucjan Czenczek, Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz oraz radny Rady Powiatu Leżajskiego Zdzisław Leśko.

Udział w uroczystości wzięli także przedstawiciele poszczególnych gmin, urzędów, szkół, instytucji, członkowie Rady Muzeum Ziemi Leżajskiej na czele z jej przewodniczącym dr. Dariuszem Półćwiartkiem oraz przedstawiciele stowarzyszeń i lokalni pasjonaci historii.

Publikację można nabyć w parafialnym sklepiku „Siewca”.

MZL