Zamknij mobilną wersję WCAG

Muzeum Ziemi Leżajskiej otrzymało dofinansowanie na organizację III Festiwalu Kultury Lasowiackiej w Leżajsku

16 czerwca 2023

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  Muzeum Ziemi Leżajskiej otrzymało dofinansowanie w wysokości 21.000 zł na zorganizowanie leżajskiego Festiwalu Kultury Lasowiackiej, któremu przyświeca hasło „Zabawka leżajska symbolem lasowiackiej tradycji”.

  Umowa na sfinansowanie wydarzenia została podpisana 13 czerwca przez dyrektora muzeum Jacka Kwiecińskiego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, w obecności wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewy Draus, radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego Kamili Piech oraz dyrektora Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Roberta Godka.

  Wydarzenie odbędzie się w wielu miejscowościach na terenie województwa podkarpackiego. Edycja leżajska realizowana przez MZL odbędzie się 9 lipca (niedziela).

  Zorganizowany festiwal będzie wyśmienitą okazją do poznania kultury Lasowiaków, wzięcia udziału w licznych warsztatach, konkursach, ale też do wsłuchania się w piękno muzyki ludowej czy posmakowania regionalnych przysmaków przygotowanych z naturalnych produktów.

  Otrzymane dofinansowanie pochodzi ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, który jest sponsorem oraz inicjatorem tego wydarzenia już po raz trzeci.

  Zapraszamy i zachęcamy do odwiedzania strony festiwalu: lasowiacki.pl

  MZL

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka