Questy Powiatu Leżajskiego zadebiutowały na Ogólnopolskim Festiwalu Questingu w Bałtowie

19 lipca 2021

Ogólnopolski Festiwal Questingu w Bałtowie to jedna z największych imprez turystycznych w kraju. Na kilka lipcowych dni do bałtowskiego JuraParku zjeżdżają entuzjaści gier terenowych, aby wziąć udział w grywalizacji, czyli rozwiązywaniu specjalnie na tę okazję przygotowanych questów na czas.

Powiat Leżajski w ramach współpracy z Fundacją Questingu również wziął udział w tym wydarzeniu jako wystawca, promując swoje nowopowstałe questy: „Na tropie wielokulturowości”(quest rowerowy) oraz „W Leżajsku na piasku, objawiła się przy lasku, Matka Boska Marya…” (quest pieszy), które powstały w wyniku dwudniowych warsztatów zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Leżajsku.

Stanowisko promocyjne Powiatu Leżajskiego odwiedziło wiele osób, m.in. podróżnicy, turyści, blogerzy turystyczni, mieszkańcy Bałtowa i zapaleni questowicze, co zaowocowało bardzo ciekawymi rozmowami o wielokulturowości, zabytkach oraz historii naszego regionu i – co najważniejsze – deklaracjami odwiedzin ziemi leżajskiej.

Obecność na Festiwalu była także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów z innymi samorządami oraz organizacjami pożytku publicznego, a także kopalnią inspiracji do działań w zakresie turystyki i promocji powiatu.

Questy przygotowane dla Powiatu Leżajskiego zostaną udostępnione mieszkańcom i turystom już niebawem.