Zamknij mobilną wersję WCAG

Powiatowy Piknik Patriotyczny

23 lipca 2021

Alt=""
 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  Starosta Leżajski oraz Muzeum Ziemi Leżajskiej zapraszają na Powiatowy Piknik Patriotyczny, który odbędzie się 1 sierpnia.

  W dniu 1 sierpnia br. serdecznie zapraszamy na Powiatowy Piknik Patriotyczny z okazji Rocznicy Powstania Warszawskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.30 przed Muzeum Ziemi Leżajskiej.

  W programie wydarzenia odbędą się występy artystyczne na zewnętrznej scenie plenerowej. Wystąpią m.in. Zespół Cantilenae z Dębna, Maraton Boogie Giedlarowa, Jacek Piech, Środowiskowy Dom Samopomocy z Jelnej oraz Grupa wokalno-kabaretowa „Siódemka” z Sarzyny.  Dla przybyłych przygotowane zostaną miejsca siedzące przed sceną.

  Atrakcją dodatkową będzie musical „Skrzypek na dachu” wystawiony przez artystów z Teatru Muzycznego „BROADWAY” z GOK w Giedlarowej. Musical rozpocznie się o godzinie 19.00.

  W powyższym dniu o godzinie 17.00 na placu rozlegną się syreny alarmowe, a w niebo zostaną wypuszczone balony w barwach narodowych. Dodatkowo plac muzealny zostanie przyozdobiony symbolami narodowymi.

  Zaprezentowane zostaną m.in. wozy straży pożarnej i policji. Udział w wydarzeniu wezmą również Żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Do dyspozycji uczestników będzie także ogródek grillowy, a ramach poczęstunku wydawana będzie grochówka żołnierska z przygotowana przez Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku. Ponadto w programie m.in. malowanie twarzy w barwach narodowych, bezpłatny dmuchaniec dla dzieci, zwiedzanie wystaw muzealnych  i wiele więcej.

  Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje Starosta Leżajski Marek Śliż.

  Szczegóły na załączonym plakacie.

  MZL

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka