Powiatowy Koncert z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

8 maja 2024

Z inicjatywy Powiatu Leżajskiego oraz Muzeum Ziemi Leżajskiej 5 maja na scenie Franciszkańskiego Ośrodka Kultury odbył się Powiatowy Koncert z okazji Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja.

Wydarzenie rozpoczął występ artystyczny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku, którzy zaprezentowali utwory takie jak: Szara piechota, Wiązanka melodii żołnierskich, Pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Kolejnymi wykonawcami, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne byli najmłodsi członkowie grupy umuzykalniającej działającej w FOK-u, którzy wystąpili z utworem Płynie Wisła. Następnie zaprezentowały się solistki z grupy wokalnej „Zawirowani w pasji”: Joanna Stopyra, Anna Wiśniewska i Bernadeta Wach w utworach Dwa serduszka, Cyrk nocą, oraz Wolność. Obie grupy prowadzone są przez Ewelinę Grabowską.

W dalszej części koncertu na scenicznych deskach zagościł zespół za5pierwsza z utworami: Wciąż pytasz czemu Andrzeja Lamperta z filmu Nędzarz i madame, Tutaj jestem Grzegorza Turnaua, Z kim tak ci będzie źle jak ze mną Wojciecha Młynarskiego oraz Wariatka Agnieszki Osieckiej.

Głównym punktem programu był koncert Powiatowej Orkiestry DIVERTIMENTO pod batutą Rafała Czarnackiego we współpracy z Chórem Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego pod dyrekcja dr hab. Bożeny Stasiowskiej-Chrobak, solistkami Grupy Wokalnej Meritum działającej w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku: Julią Baran, Alicją Pyż oraz solistami: Weroniką Jeleśniański, Małgorzatą Saratą-Urgoł, Maksymilianem Stalcem, Marcelem Kotułą w repertuarze Zbigniewa Wodeckiego.

W wydarzeniu, które odbywało się pod patronatem Starosty Leżajskiego, licznie uczestniczyli mieszkańcy Leżajska oraz powiatu leżajskiego, władze lub reprezentanci poszczególnych miast i gmin powiatu Leżajskiego, radni Rady Powiatu Leżajskiego oraz gmin wchodzących w jego skład, kierownicy i dyrektorzy instytucji, urzędów, ośrodków kultury, placówek oświatowych, służb mundurowych oraz przedstawiciele stowarzyszeń. Ponadto w wydarzeniu uczestniczył Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia o. Klaudiusz Baran oraz Podkarpacki Wicekurator Oświaty dr Dariusz Półćwiartek.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania partnerom niniejszego wydarzenia: Miejskiemu Centrum Kultury w Leżajsku, Franciszkańskiemu Ośrodku Kultury w Leżajsku, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku oraz Klasztorowi OO. Bernardynów w Leżajsku.

MZL
    Fot. Dawid Wiech