I sesja Rady Powiatu Leżajskiego

7 maja 2024

6 maja o godz. 13.00 w sali obrad Rady Powiatu Leżajskiego odbyła się I sesja nowo wybranej Rady Powiatu. Otwarcia sesji dokonał – zgodnie z ustalonymi przepisami – najstarszy wiekiem radny obecny podczas spotkania. Po ustaleniu porządku obrad Rada Powiatu Leżajskiego przystąpiła do wyboru:
    – Przewodniczącego Rady Powiatu Leżajskiego,
    – Starosty Leżajskiego.
    – Wiceprzewodniczących Rady Powiatu Leżajskiego,
    – Wicestarosty Leżajskiego oraz Członka Zarządu Powiatu Leżajskiego.

Ponadto radni głosowali nad uchwałą w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla starosty.

Na Przewodniczącą Rady Powiatu Leżajskiego wybrano Monikę Milo. Na Starostę Leżajskiego został wybrany Zdzisław Leśko (18 głosów za, 1 głos przeciw).

Następnie na wniosek starosty I sesja Rady Powiatu została zawieszona do dnia następnego. 7 maja o godz. 8.00 wznowiono obrady, podczas których wybrano na Wiceprzewodniczące Rady: Magdalenę Niemczyk i Dorotę Wylaź oraz pozostałych członków Zarządu Powiatu. Wicestarostą Leżajskim został Lucjan Czenczek (13 głosów za, 5 głosów przeciw), zaś Członkiem Zarządu: Wanda Rakszawska-Stopyra (11 głosów za, 6 przeciw, 1 wstrzymał się od głosu).

I sesja Rady Powiatu Leżajskiego cz. 1:

I sesja Rady Powiatu Leżajskiego cz. 2: