Zamknij mobilną wersję WCAG- Starostwo Powiatowe w Leżajsku

• Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

• Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

11 września w Powiatowej Sali Koncertowej odbył się koncert inaugurujący działalność Powiatowej Orkiestry Divertimento. Koncert poprzedziło nadanie odznaczeń państwowych zasłużonym pracownikom Starostwa Powiatowego w Leżajsku oraz premiera filmów promujących powiat leżajski.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka, Starosta Leżajski Marek Śliż, Wicestarosta Leżajski Lucjan Czenczek, Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz, Przewodniczący Rady Powiatu Leżajskiego Adam Wylaź oraz radni powiatowi, Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, Burmistrz Leżajska Ireneusz Stefański, Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku o. Klaudiusz Baran, dyrektor ZSL Zbigniew Trębacz, dyrektorzy i kierownicy jednostek powiatowych oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Leżajsku.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy aktu dekoracji dokonała Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka. Złotym medalem za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostali Starosta Leżajski Marek Śliż oraz Zofia Wasiuta. Srebrne medale za długoletnią służbę otrzymali pracownicy starostwa: Iwona Bilska, Iwona Burek, Agnieszka Buszta, Monika Daź, Piotr Deryło, Joanna Kiwała, Aurelia Kryla, Irena Malec, Beata Moskal, Anna Rogala, Dominik Rup oraz Mariola Sagan.

Filmy promujące powiat leżajski są efektem kooperacji Wydziału Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Leżajsku i Studia Filmowego Fotoacc. Będą prezentowane podczas różnego rodzaju targów, konferencji i spotkań, których organizatorem lub uczestnikiem będzie Powiat Leżajski.

Koncert inauguracyjny Powiatowej Orkiestry DIVERTIMENTO odbył się pod znakiem muzyki filmowej. Salę koncertową wypełniły przeboje z polskich i zagranicznych produkcji filmowych, m.in: Meridy Walecznej, Narodzin Gwiazdy, Vayany oraz Krainy Lodu.

GN

Fot. Starostwo Powiatowe w Leżajsku i Jacek Brzuzan