Powiatowa Orkiestra DIVERTIMENTO rozpoczęła swoją działalność

15 września 2020

11 września w Powiatowej Sali Koncertowej odbył się koncert inaugurujący działalność Powiatowej Orkiestry Divertimento. Koncert poprzedziło nadanie odznaczeń państwowych zasłużonym pracownikom Starostwa Powiatowego w Leżajsku oraz premiera filmów promujących powiat leżajski.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka, Starosta Leżajski Marek Śliż, Wicestarosta Leżajski Lucjan Czenczek, Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz, Przewodniczący Rady Powiatu Leżajskiego Adam Wylaź oraz radni powiatowi, Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, Burmistrz Leżajska Ireneusz Stefański, Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku o. Klaudiusz Baran, dyrektor ZSL Zbigniew Trębacz, dyrektorzy i kierownicy jednostek powiatowych oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Leżajsku.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy aktu dekoracji dokonała Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka. Złotym medalem za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostali Starosta Leżajski Marek Śliż oraz Zofia Wasiuta. Srebrne medale za długoletnią służbę otrzymali pracownicy starostwa: Iwona Bilska, Iwona Burek, Agnieszka Buszta, Monika Daź, Piotr Deryło, Joanna Kiwała, Aurelia Kryla, Irena Malec, Beata Moskal, Anna Rogala, Dominik Rup oraz Mariola Sagan.

Filmy promujące powiat leżajski są efektem kooperacji Wydziału Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Leżajsku i Studia Filmowego Fotoacc. Będą prezentowane podczas różnego rodzaju targów, konferencji i spotkań, których organizatorem lub uczestnikiem będzie Powiat Leżajski.

Koncert inauguracyjny Powiatowej Orkiestry DIVERTIMENTO odbył się pod znakiem muzyki filmowej. Salę koncertową wypełniły przeboje z polskich i zagranicznych produkcji filmowych, m.in: Meridy Walecznej, Narodzin Gwiazdy, Vayany oraz Krainy Lodu.

Orkiestra Powiatowa została wyposażona w instrumenty, zakupiono także aparaturę nagłośnieniową i oświetleniową w ramach zadania o nazwie „Zakup wyposażenia na potrzeby działalności kulturalnej Sali Koncertowej Powiatu Leżajskiego” . Wartość zadania to kwota 199 985,60 z czego dofinansowanie MKiDN to kwota  149 989,20  zł,  Powiat Leżajski zabezpieczył kwotę 49 996,40 zł.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

GN

Fot. Starostwo Powiatowe w Leżajsku i Jacek Brzuzan