Zamknij mobilną wersję WCAG- Starostwo Powiatowe w Leżajsku

• Zmniejsz font

• Wysoki kontrast

• Zrestartuj ustawienia

Premiera filmów promujących powiat leżajski

11 września 2020

• Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
  • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

Dziś o godz. 18.00 na oficjalnym profilu facebookowym Powiatu Leżajskiego (@lezajskipowiat) i kanale YouTube Starostwa Powiatowego w Leżajsku (youtube.com/c/StarostwoPowiatowewLeżajsku) odbędzie się premiera filmów promujących powiat leżajski.

Filmy są efektem współpracy Powiatu Leżajskiego ze Studiem Filmowym Fotoacc.

Pierwszy z filmów kładzie nacisk na ukazanie miejsc atrakcyjnych turystycznie lub unikalnych pod względem historycznym i przyrodniczym: zabytków, akwenów i rezerwatów. Jego scenariusz jest efektem kooperacji Wydziału Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Leżajsku oraz zespołu kreatywnego studia Fotoacc. Koncepcja filmu powstała w oparciu o ideę slow life, która w dużym skrócie oznacza życie w spokoju bez pośpiechu oraz dążenie do równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Przy opracowaniu scenariusza wzięto więc pod uwagę przede wszystkim walory turystyczno-przyrodnicze, ale także te aspekty życia, które są najbardziej cenione przez mieszkańców powiatu leżajskiego, z tytułu zamieszkiwania na jego terenie i są w dużej mierze realizacją idei slow life.

W wyniku castingu przeprowadzonego przez Studio Fotacc wyłoniono aktorów, którzy wystąpili w poszczególnych scenach.

Film prezentujący zaplecze gospodarczo-inwestycyjne zawiera ujęcia z wybranych firm działających na terenie powiatu: Browaru w Leżajsku Grupa Żywiec SA, CIECH Sarzyna, Polenergii Elektrociepłownii Nowa Sarzyna Sp. z o.o., ZPOW Hortino Sp. z o.o., Fabryki Maszyn w Leżajsku, PSS Społem, H+H Silikaty Leżajsk, Stare Miasto-Park Sp. z o.o., BMF Polska Sp. z o.o. oraz ukazuje tereny atrakcyjne dla przedsiębiorców i inwestorów znajdujące się na obszarze trzech parków przemysłowych: Parku Przemysłowego Gminy Leżajsk, Parku Przemysłowo-Technologicznego Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, a także kompleksu inwestycyjnego Malne należącego do Gminy Grodzisko Dolne.

Ekipa filmowa zawitała również do szkół prowadzonych przez Powiat Leżajski: Zespołu Szkół Licealnych im. B. Chrobrego, Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Oba materiały filmowe są efektywnym połączeniem różnych środków przekazu: obrazu, muzyki, animacji oraz głosu narratora. Ich celem jest przede wszystkim zaakcentowanie mocnych stron powiatu i ukazanie go jako miejsca atrakcyjnego zarówno dla potencjalnego mieszkańca, turysty, jak i przedsiębiorcy.

Zapraszamy do śledzenia naszych kanałów społecznościowych i udostępniania filmów.

Informację zamieściła: Natalia Nowicka