Patriotyczne karaoke w Muzeum Ziemi Leżajskiej

22 listopada 2023

W związku z niedawno obchodzonym Narodowym Świętem Niepodległości, 19 listopada w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyły się wspólne śpiewy pieśni i piosenek patriotyczno-żołnierskich.

Akompaniatorem w powyższym wydarzeniu był Stanisław Jaworski, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Leżajsku.

Wydarzenie to dodatkowo uświetniły liczne występy:
    – uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Leżajsku:
    – Chóru Cantiamo pod batutą Barbary Kuczek (grupa starsza z Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku oraz grupy młodszej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku);
    –  Zespołu Pieśni i Tańca “SAN” z MCK w Leżajsku. Instruktorem wokalnym zespołu jest Iwona Ćwikła natomiast nadzór sprawuje Elżbieta Majcher;
    – chóru kameralnego seniorów z Leżajska „Impresja” prowadzonego przez Barbarę Kuczek.

W wydarzeniu udział wzięli mieszkańcy Leżajska oraz powiatu leżajskiego, przedstawiciele gmin z terenu naszego regionu, instytucji, urzędów, placówek oświatowych, kulturalnych oraz stowarzyszeń.

Powiat Leżajski reprezentował Starosta Leżajski Marek Śliż oraz radni Rady Powiatu Leżajskiego tj. wiceprzewodniczący rady: Marek Leszczak i Józef Majkut oraz radny Marek Kogut. Ponadto w wydarzeniu uczestniczyli członkowie rady Muzeum Ziemi Leżajskiej na czele z jej przewodniczącym Dariuszem Półćwiartkiem.

Organizatorami wydarzenia byli: Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku.

MZL
    Zdjęcia: Dawid Wiech