Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Muzeum Ziemi Leżajskiej

4 marca 2022

Tegoroczne obchody poświęcone Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyły się 2 marca. Przed rozpoczęciem wydarzenia zgromadzeni minutą ciszy wyrazili swoją solidarność z Ukrainą.

Obecni na uroczystości mieli okazję wysłuchać występu reprezentantów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Leżajsku. Głównym punktem programu było wygłoszenie prelekcji przez dr. Dariusza Półćwiartka, nauczyciela Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku nt. „Żołnierze Wyklęci – wierni Bogu i Ojczyźnie”.

W wydarzeniu uczestniczyli członkowie Rady Muzeum: przewodniczący Rady dr Dariusz Półćwiartek, Roman Szałajko, (Sekretarz Gminy Kuryłówka) oraz Stanisław Chmura. Ponadto w wydarzeniu udział wzięli: Dyrektor Szkoły Muzycznej w Leżajsku Stanisław Jaworski, Prezes Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego – koło Leżajsk Andrzej Szumilas, reprezentant Sarzyńskiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego “Sarzyńscy Zwiadowcy Historii” Jan Paszek oraz lokalni pasjonaci historii m.in. Jacek Więcław, Rafał Ciryt i Franciszek Kak z Tarnogóry.

MZL