Pięć medali dla zawodniczek LKKK na Otwartych Mistrzostwach Hiszpanii

4 marca 2022

26 lutego w hiszpańskim Sabadel niedaleko Barcelony odbyły się Otwarte Mistrzostwa Hiszpanii z udziałem ponad 270 zawodników z 10 państw. Bardzo dobrze zaprezentowały się w nich zawodniczki Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate z sekcji w Nowej Sarzynie, które zdobyły 5 medali.

Oliwia Wojtas wywalczyła złoty medal w konkurencji kumite i złoty kata, Anna Szczuka zdobyła złoto w kumite i brąz w kata, zaś Aleksandra Koszałka wywalczyła srebrny medal w kumite. Bardzo miłym akcentem podczas mistrzostw było wręczenie Ani certyfikatu wraz z pasem mistrzowskim.

Kierownikiem ekipy i opiekunem był shihan Dariusz Burda.

Podczas pobytu zawodniczkom i ich opiekunom udało się również zwiedzić Barcelonę. Udział w zawodach możliwy był dzięki wsparciu m.in. Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.

LKKK