LXVIII sesja Rady Powiatu Leżajskiego

2 marca 2023

2 marca w sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się nadzwyczajna LXVIII sesja Rady Powiatu. Spotkanie dotyczyło decyzji Grupy Żywiec o zakończeniu produkcji w Browarze Leżajsk.

Obok radnych Rady Powiatu Leżajskiego w sesji uczestniczyli zaproszeni goście: Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, Senator RP Janina Sagatowska, Senator RP Stanisław Ożóg, Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, II Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr, przedstawiciel Posła do PE Tomasza Poręby, przedstawiciel Posła na Sejm RP Grzegorza Brauna Tomasz Buczek, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Leżajsku Mieczysław Sztaba, Burmistrz Leżajska Ireneusz Stefański, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel, Przewodniczący Rady Gminy Leżajsk Kazimierz Krawiec, Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, Przewodniczący Rady Gminy Kuryłówka Dominik Kusy, Wójt Gminy Kuryłówka Agnieszka Wyszyńska, Wójt Gminy Grodzisko Dolne Jacek Chmura, Przewodniczący ZZ „Solidarność” w Browarze Leżajsk Jan Hałaś.

Podczas spotkania zaproszeni uczestnicy przedstawili swoje stanowiska, zaś radni wydali oświadczenie w sprawie ww. decyzji Grupy Żywiec oraz wystosowali apel do Prezesa Rady Ministrów o włączenie się do akcji ratowania Browaru w Leżajsku. Zarówno treść oświadczenia, jak i apelu znajdują się do pobrania poniżej.