Kwalifikacja wojskowa dla powiatu leżajskiego dobiegła końca

14 lipca 2023

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa dla powiatu leżajskiego trwająca od 19 czerwca do 14 lipca dobiegła końca.

Z inicjatywy płk. Pawła Wójcika Szefa Ośrodka Zamiejscowego w Rzeszowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w dniu 14 lipca br. odbyło się spotkanie podsumowujące pracę Powiatowej Komisji Lekarskiej. Udział w spotkaniu wzięli Starosta Leżajski Marek Śliż , Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr,  członkowie komisji i jej pracownicy, przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nisku, Wojska Obrony Terytorialnej oraz 21 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej w  Jarosławiu, a także przedstawiciele wójtów i burmistrzów.

Starosta Leżajski podziękował dr Elwirze Koniecznej, pełniącej funkcję przewodniczącej komisji oraz Elżbiecie Dudzie-Martuli, członkini komisji za wieloletnią pracę trwającą ponad 20 lat oraz wkład włożony w realizację przedsięwzięcia.

W tym roku pierwszy raz w powiatowej komisji lekarskiej uczestniczyły panie psycholog:
    – Paulina Kuduk, psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Leżajsku;
    – Joanna Kak,  psycholog 3. Niżańskiego Batalionu Inżynieryjnego w Nisku;
    – Justyna Dubiel, psycholog z 16.Tczewski Batalion Saperów w Nisku.

Na tegoroczną kwalifikację wojskową stawiło się 291 mężczyzn z rocznika podstawowego z 352 wezwanych, ze starszego rocznika stawiło się 19 mężczyzn z 183 wezwanych oraz stawiło się 21 kobiet.

Podobnie jak w latach minionych, wszystko przebiegło bardzo sprawnie, a większość młodych osób jest zdolnych do służby wojskowej.

Informację zamieściła: K.C.