Zakończyła się kolejna edycja Ligi Powiatowej w piłce nożnej dla dzieci i młodzieży

18 lipca 2023

Po blisko 3 miesiącach gry zakończyła się kolejna edycja Powiatowej Ligii w piłce nożnej dzieci i młodzieży. Organizowane przez Powiatowe Zrzeszenie Zespołów Sportowych w Leżajsku rozgrywki z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W tym roku w 8 turniejach rozegranych na boiskach w Grodzisku Dolnym, Kuryłówce, Woli Zarczyckiej i Giedlarowej, do wyłonienia zwycięzców w kategoriach: trampkarzy, młodzików, orlików, żaków i juniorek potrzeba było rozegrać aż 139 meczy, w których padło 503 bramek. Na boiskach powiatu podczas turniejów bawiło się ponad 500 dzieci z jego terenu.

Po bardzo zaciętej rywalizacji klasyfikacja końcowa rozgrywek prezentuje się następująco:

Młodziczki:

2. Sparta Leżajsk
    4. LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne
    5. KS Victoria Giedlarowa

14 lipca w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród i pucharów dla uczestników rozgrywek. Na ręce przedstawicieli poszczególnych klubów puchary przekazali Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz, Prezes Powiatowego Zrzeszenia Zespołów Sportowych w Leżajsku Zbigniew Śliwa, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Leżajsku Aurelia Kryla, Sekretarz Gminy Kuryłówka Roman Szałajko i Sekretarz Gminy Grodzisko Dolne Adam Chmura.

Organizacja tak wielkiego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie sponsorzy i partnerzy tego wydarzenia. Organizatorzy kierują podziękowania do Starosty Leżajskiego za patronat nad rozgrywkami oraz ufundowanie nagród dla uczestników, a także do sponsorów: Wójt Gminy Kuryłówka Agnieszki Wyszyńskiej, Wójta Gminy Grodzisko Dolne Jacka Chmury, Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzeja Rychla, Sołtysa Wsi Giedlarowa Zdzisława Duszyńskiego oraz Mariuszowie Urbanowi (restauracja Dębnianka).

Wyrazy wdzięczności należą się wszystkim, którzy w mniejszy bądź większy sposób pomagali podczas całej ligi: trenerom, opiekunom, gospodarzom obiektów. To dzięki ich zaangażowaniu możliwe było przeprowadzenie tegorocznych rozgrywek.