Informacja na temat dystrybucji jodku potasu w powiecie leżajskim na wypadek zdarzenia radiacyjnego

5 stycznia 2023

Procedura dystrybucji tabletek jodku potasu jest standardową procedurą przewidzianą w przepisach prawa oraz stosowana na wypadek ewentualnego wystąpienia zagrożenia radiacyjnego, którego obecnie nie ma. Opracowany Powiatowy plan dystrybucji preparatów stabilnego jodu na wypadek wystąpienia zagrożenia radiacyjnego ma charakter działania prewencyjnego, aby w razie wystąpienia zdarzenia radiacyjnego, mieszkańcy powiatu mieli wiedzę, gdzie zgłosić się po preparat. W przypadku wystąpienia mało prawdopodobnego zdarzenia, jakim jest skażenie radiacyjne, służby państwowe natychmiast powiadomią Mieszkańców wszelkimi dostępnymi kanałami. Wówczas rozpocznie się uproszczona dystrybucja preparatu bezpośrednio do obywateli. Ponadto zaznaczamy, iż dawkowanie winno odbywać się zgodnie z zaleceniami – szczegóły w załączonym poniżej do pobrania materiale informacyjnym.

INFORMACJA o dystrybucji Jodku Potasu

Kalkulator-jak-wyliczyć-ile-tabletek-jest-potrzebne