Zamknij mobilną wersję WCAG

Zimowe ferie w Muzeum Ziemi Leżajskiej

5 stycznia 2023

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowych Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza dzieci z terenu powiatu leżajskiego na warsztaty i lekcje muzealne. Zajęcia odbywać się będą od 16 do 27 stycznia 2023 r. w godz. 10:00-12:00 (co drugi dzień zgodnie z informacją poniżej i na załączonym plakacie).

  W programie:

  16.01.2023 – Poniedziałek
  “Wsi spokojna, wsi wesoła”

  Lekcja połączona ze zwiedzaniem Wystawy Etnograficzno-Zabawkarskiej. Pierwsza połowa ma postać pogadanki z przewodnikiem, który na wystawie opowie o życiu dawnej wsi oraz zajęciach, którymi trudnili się jej mieszkańcy. Po tym uczestnicy sami wcielą się w rolę rzemieślnika i wykonają prostą ozdobę w formie drewnianej podkowy.

  18.01.2023 – Środa
  “Serce na dłoni dla Babci i Dziadka”

  Wielkimi krokami zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Dlatego na interesujących warsztatach dzieci przygotują z masy solnej prezent,  niespodziankę dla swoich Kochających Babć i Dziadków.

  20.01.2023 – Piątek
  “Bałwan na każdą porę roku”

  Zajęcia z wykorzystaniem prostych przedmiotów i odrobiny wyobraźni. Zimy w Polsce stały się ciepłe i bezśnieżne, przez co trudno jest dziś ulepić tradycyjnego bałwana. Dlatego na tej lekcji dzieci podejdą do zadania w sposób kreatywny, aby stworzyć takiego bałwana, który będzie odporny na zmiany pogody.

  23.01.2023 – Poniedziałek
  “Warsztaty chemiczne”

  Lekcja polegająca na przeprowadzeniu kilku eksperymentów chemicznych przy pomocy zwyczajnych składników, spośród których część można znaleźć w każdej kuchni. Podczas warsztatów dzieci dodatkowo uczą się współpracy oraz dyscypliny, gdyż pracują w grupach i muszą skrupulatnie wykonywać polecenia. Zalecane jest przyniesienie fartucha lub odzieży dresowej.

  25.01.2023 – Środa
  “Bezpieczne Ferie – warsztaty z Policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku” / “Ferie słodkie i pachnące”

  Pierwsza połowa zajęć ma charakter pogadanki z funkcjonariuszem Policji, który opowie o zasadach bezpieczeństwa dla najmłodszych. Druga część polega na pieczeniu pierniczków. Kto bowiem nie lubi słodkich wypieków? A szczególnie pyszne są te wykonane przez dzieci własnoręcznie. Interesujące warsztaty, na których uczestnicy wykroją z ciasta wzory pierniczków, a po ich wypieczeniu samodzielnie udekorują kolorowym lukrem i posypkami. Każde dziecko powinno mieć ze sobą pojemnik.

  27.01.2023 – Piątek
  “Ugniatamy, zwijamy, rolujemy i głaskamy”

  Ciekawe zajęcia połączone ze zwiedzaniem Wystawy Archeologii i Dziejów Staropolskich Ziemi Leżajskiej. Przewodnik na wystawie wprowadzi w świat starych naczyń i narzędzi, którymi posługiwali się nasi przodkowie kilka tysięcy lat temu, a wykonanych z kamienia, gliny i kości. Następnie uczestnicy przejdą na warsztaty, gdzie wcielą się w rolę średniowiecznych garncarzy i wykonają własną pracę ceramiczną  z gliny.

  Dodatkowe informacje:

  • Koszt biletu za udział w pojedynczych zajęciach wynosi 10 zł od osoby.
  • Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6–11 lat.
  • Ilość miejsc ograniczona – maks. 25 osób
  • Zajęcia każdorazowo odbywają się w godzinach 10:00–12:00.
  • Przewidziana jest przerwa na drugie śniadanie – jedzenie i napoje prosimy przygotować we własnym zakresie.
  • Rezerwacji można dokonać osobiście w muzeum (w punkcie kasowo-informacyjnym) lub telefonicznie pod numerem 17 240 22 35 wew. 15.

  Zapraszamy!

  MZL

  Informację zamieściła: Monika Baj

  Alt=""