9 medali dla LKKK na Mistrzostwach Podkarpacia Karate Kyokushin 2023

4 kwietnia 2023

• Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
  • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

25 marca, w Dębickim Domu Sportu zostały rozegrane XXV Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Zawody pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka zorganizował Dębicki Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Adama Szelę. W mistrzostwach wzięło udział 269 zawodników z 24 klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate. LKKK reprezentowało 11 zawodników.

Bardzo dobrze w tych mistrzostwach zaprezentowali się zawodnicy LKKK. Pierwsze miejsca w kumite zajęli: Hubert Bęben, Stanisław Stachula oraz Julia Wołoszyn, na trzecim miejscu podium stanęli: Filip Baran, Hubert Zygmunt i Krzysztof Moskot. Z rywalizacji o podium po ładnych walkach odpadły Aleksandra Koszałka, Alicja Brzyska i debiutantka Zuzanna Golec.W konkurencji kata złote medale zdobyli – Nikola Jaśkiewicz i Michał Kuryś, zaś srebrny medal przypadł Aleksandrze Kaszałce. Opiekunem i sekundantem zawodników był shihan Dariusz Burda.

Klasyfikacja drużynowa:
    1. Krośnieński Klub Kyokushin Karate 77 pkt.
    2. Dębicki Klub Kyokushin Karate 41 pkt.
    3. Leżajski Klub Kyokushin Karate 31 pkt.

Udział w zawodach został zrealizowany między innymi ze środków pochodzących z dotacji Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Powiatu Leżajskiego.