Żołnierze Niezłomni – wierni ojczyźnie do końca

5 marca 2020

W ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 4 marca sala konferencyjna Muzeum Ziemi Leżajskiej wypełniła się młodzieżą, która wysłuchała wykładu poświęconego Żołnierzom Niezłomnym „Żołnierze Niezłomni – wierni Ojczyźnie do końca”, przygotowanego przez dr. Dariusza Półćwiartka.

Podczas wykładu naukowiec przywołał historię powojennego podziemia oraz przedstawił poszczególne sylwetki bohaterów m.in. z terenu ziemi leżajskiej, którzy zapłacili najwyższą cenę za wierność swoim ideałom.

W wydarzeniu poza licznie przybyłą młodzieżą z Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego oraz Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku udział wziął Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz oraz Przewodniczący Rady Powiatu Leżajskiego Adam Wylaź, który po zakończeniu prelekcji zabrał głos dziękując prelegentowi za podtrzymywanie pamięci o Żołnierzach Niezłomnych. Ponadto obecni również byli reprezentanci Sarzyńskiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego „Sarzyńscy Zwiadowcy Historii” oraz lokalni pasjonaci historii z terenu powiatu leżajskiego.

MZL