Muzeum zaprasza na warsztaty wielkanocne oraz lekcje tematyczne

4 marca 2020

Alt=""

Muzeum Ziemi Leżajskiej serdecznie zaprasza przedszkola i szkoły na warsztaty tematyczne nawiązujące do tradycji Świąt Wielkanocnych oraz na lekcje muzealne powiązane ze zwiedzaniem następujących wystaw: „Historii Miasta i Regionu”, „Średniowieczna wędrówka szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela”, „Zbrodnia Katyńska”.

Zapraszamy na następujące lekcje:

–  „Słodkie święta” – warsztaty pieczenia świątecznych ciasteczek i zajęcia nawiązujące do tradycji Świąt Wielkanocnych.

– „Baranek wielkanocny” – na zajęciach dzieci wykonają z masy solnej figurkę baranka wielkanocnego z masy solnej.

– „Palma wielkanocna” – lekcja dot. tradycji wielkanocnych, podczas której uczestnicy poznają tradycje ludowe związane ze święceniem palm połączone z wykonaniem własnej palmy.

– „Szlakiem średniowiecznej wędrówki” – lekcja tematyczna przybliżająca historię i znaczenie szlaku świętego Jakuba (zajęcia połączone ze zwiedzaniem wystawy „Średniowieczna wędrówka szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela”).

– „80. rocznica Zbrodni Katyńskiej” – historyczna lekcja tematyczna.

– „Dzieje Leżajska w starym dokumencie, rysunku i fotografii – lekcja tematyczna ukazująca w przekrojowy sposób dzieje miasta za pomocą prezentacji multimedialnej.

Wszelkie informacje dotyczące szczegółowego opisu lekcji, grupy docelowej, rezerwacji, numeru kontaktowego oraz kosztów przedstawione zostały na załączonych poniżej kartach informacyjnych.

Zapraszamy.

MZL