Zamknij mobilną wersję WCAG

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku

27 lutego 2023

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  W ubiegły piątek, 24 lutego, w świetlicy leżajskiej jednostki Policji odbyła się uroczysta zbiórka w związku ze zmianą na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku. 25 lutego pełniącym obowiązki komendanta został młodszy inspektor Janusz Mokrzycki.

  Podczas uroczystości leżajscy funkcjonariusze pożegnali przechodzącego w stan spoczynku dotychczasowego komendanta inspektora Zenona Wierzchowskiego który podziękował wszystkim za owocną współpracę. W wydarzeniu wzięli udział: Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak, Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, Zarząd Powiatu Leżajskiego: Starosta Leżajski Marek Śliż, Wicestarosta Leżajski Lucjan Czenczek, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Trębacz, a także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, organów wymiaru sprawiedliwości, innych służb mundurowych oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.

  W trakcie uroczystości mł. insp. Janusz Mokrzycki odebrał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie rozkaz o powierzeniu obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku, przywitał się ze sztandarem jednostki, a także złożył meldunek o objęciu stanowiska.

  Po ceremonii pożegnania i przywitania ze Sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak. Podczas wystąpienia podziękował insp. Zenonowi Wierzchowskiemu za wzorową służbę na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności i propagowania dobrego imienia Policji. Nowemu przełożonemu leżajskich policjantów życzył wielu sukcesów oraz wytrwałości w realizacji obowiązków służbowych.

  Obejmujący stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku mł. insp. Janusz Mokrzycki podziękował za okazane zaufanie, a odbierając gratulacje zapewnił o współpracy z przedstawicielami samorządów, wymiaru sprawiedliwości, a także z funkcjonariuszami i pracownikami cywilnymi.

  Młodszy inspektor Janusz Mokrzycki swoją służbę w Policji rozpoczął w 1990 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Administracji i Zarządzania Wyższej Szkoły Administracji i Zarządzania w Przemyślu. Podczas swojej służby był m.in. Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, a także I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu. Od 16.03.2016 r. piastował funkcję I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie.

  KPP w Leżajsku

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka