Złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski dla zawodniczki LKKK

5 grudnia 2022

27 listopada w Hali Sportowej w Katowicach odbyły się 38. Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin z udziałem 213 zawodników z 78 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Organizatorem mistrzostw był Klub Sportowy TKKF Czarni Katowice, kierowany przez sensei Dariusza Łyczkę. W otwarciu uczestniczyli: zastępca prezydenta Katowic, Prezes PZK Maciej Sokołowski oraz Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak.

Po niedawnym sukcesie w 5. Mistrzostwach Europy WKB i zdobyciu dwóch medali Oliwia Wojtas, jako seniorka, tym razem wywalczyła złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców 18-21 lat, w kategorii kobiet -55 kg. Zawodniczka Leżajskiego klubu Kyokushin Karate nie dała szans swoim rywalkom i w każdym z trzech pojedynków totalnie dominowała nad swoimi przeciwniczkami. Rewelacyjne pełne poświęcenia wygrane walki pozwoliły bezapelacyjnie sięgnąć po tytuł mistrzyni Polski Młodzieżowców. W zawodach uczestniczyła też juniorka Aleksandra Koszałka tym razem bez sukcesu. Kierownikiem ekipy i sekundantem był shihan Dariusz Burda.

Udział w zawodach był możliwy dzięki dotacji z Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz z Powiatu Leżajskiego.

LKKK