Zjazd Delegatów Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Leżajsku

21 października 2020

Alt=""

15 października w Zespole Szkół Licealnych odbył się Powiatowy Zjazd Delegatów Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Leżajsku.

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele wychowania fizycznego z powiatu leżajskiego, działacze PSZS oraz Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz.

Podczas Zjazdu podsumowano działalność PSZS w Leżajsku w latach 2016-2020 oraz wybrano nowe władze Związku. Prezesem PSZS został dyrektor ZSL w Leżajsku Zbigniew Trębacz, v-ce prezesem Andrzej Mazurkiewicz, a sekretarzem Maria Skrzat. Członkami Zarządu zostali Adrian Rauza i Tadeusz Konnak.

Wybrano również nowych organizatorów sportu. Sportem dzieci i młodzieży szkół podstawowych zajmował się będzie Andrzej Mazurkiewicz, nauczyciel ZSP nr 1 w Leżajsku. Organizację zawodów sportowych dla młodzieży szkół średnich powierzono Adrianowi Rauzie, nauczycielowi Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku.

Po ponad dwudziestu latach z funkcji Powiatowego Organizatora Sportu zrezygnował pan Eugeniusz Josse, który był inicjatorem powstania PSZS w Leżajsku i od początku jego istnienia Powiatowym Organizatorem Sportu. Dla osób związanych ze sportem szkolnym Eugeniusz Josse był twarzą Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Zajmował się organizacją szkolnych zawodów sportowych dla wszystkich typów szkół, na szczeblu powiatowym, rejonowym, a także wojewódzkim.

Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz w imieniu władz samorządowych podziękował Eugeniuszowi Josse za długoletnią pracę na rzecz upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. Podziękowania w imieniu nauczycieli wychowania fizycznego i Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Leżajsku złożył również prezes PSZS Zbigniew Trębacz.

Organizatorzy spotkania dziękują Eugeniuszowi Josse za dotychczasowe zaangażowanie i pracę na rzecz sportu w powiecie, a także liczą na jego obecność w powiatowym sporcie szkolnym.

MS (ZSL)