Zamknij mobilną wersję WCAG- Starostwo Powiatowe w Leżajsku

• Zmniejsz font

• Wysoki kontrast

• Zrestartuj ustawienia

Zakończono budowę powiatowej sali koncertowej

13 stycznia 2020

• Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
  • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

• Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

Powiat leżajski od dawna potrzebował odpowiedniej bazy lokalowej do prowadzenia działalności kulturalnej, bo zarówno on, jak i podległe mu jednostki są organizatorami wielu imprez kulturalnych. Stąd pomysł na utworzenie powiatowej sali koncertowej, która powstała w miejscu dawnej auli Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku.

Realizację projektu o nazwie „Utworzenie Sali Koncertowej na potrzeby działalności kulturalnej Powiatu Leżajskiego” rozpoczęto pod koniec czerwca. Salę oddano do użytku pod koniec października, ale jej oficjalne otwarcie odbyło się na początku stycznia.
Wartość zadania zamknęła się w kwocie 1 145 547, 14 zł, z czego 480 000 zł pochodzi ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z Funduszu Promocji Kultury.