Zamknij mobilną wersję WCAG

„Cuda, cuda ogłaszają…”

13 stycznia 2020

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  Już po raz piąty ulicami Rudy Łańcuckiej i Nowej Sarzyny przeszedł 6 stycznia barwny Orszak Trzech Króli: Baltazara, Melchiora i Kacpra. Odgrywane na trasie przemarszu przez aktorów sceny oraz piękne kolędy rozbrzmiewały radośnie, wychwalając cud narodzin Dzieciątka Jezus, przynosząc wszystkim radość i nadzieję. Bo tak, jak powtórzył za św. Janem Chryzostomem, papież Franciszek: „Magowie nie wyruszyli, bo widzieli gwiazdę, lecz zobaczyli gwiazdę, dlatego że wyszli. Są więc symbolem człowieka wierzącego, człowieka, który tęskni za Bogiem; odzwierciedlają obraz wszystkich ludzi, którzy w swym życiu nie dopuścili, aby ich serce uległo znieczuleniu.” 

  Na orszaku nie zabrakło też zagrody ze zwierzętami: były osiołki, baranki, koźlątka, króliki oraz gołąbki, które towarzyszyły zgromadzonym w świętowaniu.
  Dzieląc się radością z przeżywania tak pięknej uroczystości już teraz zapraszamy mieszkańców powiatu leżajskiego na kolejną edycję wydarzenia.
  Organizatorami orszaku byli: duszpasterze Parafii NMP Królowej Polski w Nowej Sarzynie, Siostry Nazaretanki oraz parafianie.
  DK
  Fot. Jan Zybura