XIII Powiatowy Przegląd Twórczości Nauczycieli w Powiecie Leżajskim

13 grudnia 2022

W dniu 8 grudnia br. w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbył się uroczysty wernisaż Powiatowego Przeglądu Twórczości Nauczycieli. To już trzynasta edycja wystawy czasowej prezentującej różnorodne prace plastyczne, literackie, naukowe oraz fotografie nauczycieli z terenu powiatu leżajskiego, nie tylko tych aktywnych zawodowo, lecz także emerytowanych.

Część oficjalną uroczystości poprowadzili Dyrektor Muzeum Jacek Kwieciński oraz Prezes ZNP w Leżajsku Jolanta Szkodzińska.

Po krótkiej mowie wstępnej głos zabrał Krzysztof Trębacz członek Zarządu Powiatu Leżajskiego, który wyraził swoją wdzięczność, uznanie oraz jednocześnie złożył gratulacje skierowane do wszystkich osób biorących udział w  przeglądzie.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku wraz z opiekunami. Zabrzmiały między innymi takie instrumenty jak fortepian, akordeon czy klarnet.

Kolejno przedstawione zostały sylwetki wszystkich osób biorących udział w tegorocznej odsłonie wystawy. Wraz z Krzysztofem Trębaczem członkiem Zarządu Powiatu Leżajskiego, przekazane zostały im gratulacje i podziękowania.

Zakończeniem części oficjalnej stała się recytacja wybranych utworów poetyckich autorstwa kilku z przybyłych nauczycielek. Tematyka wierszy wahała się od uniwersalnych prawd i refleksji po osobiste doświadczenia z życia autorek. Na sam koniec na wszystkich czekała jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie był to słodki poczęstunek.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za przybycie i wspólnie stworzoną miłą atmosferę. Ponadto wśród gości obecni byli: Dorota Wylaź – radna Rady Powiatu Leżajskiego i zarazem radna Rady Muzeum, dr Dariusz Półćwiartek – przewodniczący Rady Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz Antoni Bereziewicz – członek Rady Muzeum Ziemi Leżajskiej,  Aurelia Kryla – naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Leżajsku, Tomasz Chrząstek dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Leżajsku.

Organizatorami przeglądu był Związek Nauczycielstwa Polskiego oddział w Leżajsku oraz Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Ponadto organizatorzy serdecznie dziękują Pani Halinie Szelidze – inicjatorce przeglądu.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy. Ekspozycja będzie dostępna do zwiedzania do 31 stycznia 2023 r.

MZL

Informację zamieściła: Monika Baj