Wyjątkowy Dzień Dziecka w SOSW

2 czerwca 2022

Podczas obchodów tegorocznego Dnia Dziecka uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku mieli dodatkowy powód do świętowania, ponieważ Powiat Leżajski otrzymał dofinansowanie w wysokości 11 687 500 zł z Funduszu Rezerw Strategicznych Polski Ład z przeznaczeniem na rozbudowę ośrodka.

Inwestycja ta pozwoli na stworzenie lepszych warunków edukacyjnych zarówno dla uczniów ze specjalnymi potrzebami, jak i uczących ich nauczycieli. Obecnie podopieczni ośrodka i nauczyciele przemieszczają się między trzema rozproszonymi budynkami.

Rozbudowa dotychczasowej siedziby szkoły uwzględnia również stworzenie bazy noclegowej, dzięki czemu uczniowie mieszkający na co dzień w internacie przy ulicy Skłodowskiej nie będą musieli przemieszczać się kilkukrotnie w ciągu dnia do głównego budynku przy ulicy Mickiewicza, gdzie znajduje się także stołówka ośrodka.

Dobrą nowinę uczniom i nauczycielom SOSW przekazali osobiście Poseł na Sejm RP Jerzy Paul oraz Starosta Leżajski Marek Śliż, którzy wzięli udział w obchodach i spróbowali swoich sił w grze w speedballa, w popularyzowaniu którego Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ma duże zasługi nie tylko w środowisku lokalnym.

W wydarzeniu, oprócz uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości, wzięły również udział dzieci z Ukrainy przebywające na terenie powiatu leżajskiego.

Organizatorzy dziękują za wsparcie sponsorom: firmie Smak-Górno Sp z o.o. Zakład Mięsny, Podkarpackiemu Centrum Hurtowemu Agrohurt S.A.,  „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Leżajsk, GS SCH w Grodzisku Dolnym oraz Cukierni Rafael Leżajsk.