Muzealne kolędowanie

17 stycznia 2024

14 stycznia, dla podtrzymania świątecznej atmosfery, ponownie rozległy się w Muzeum Ziemi Leżajskiej kolędy, pastorałki i inne melodie bożonarodzeniowe. Tym razem miały one charakter karaoke i śpiewane były wspólnie z publicznością. To wydarzenie zostało zapoczątkowane przez Zdzisława Zawilskiego.

W programie spotkania znalazła się mnogość kolęd i pastorałek, którym osobiście akompaniował Stanisław Jaworski. Wspólne śpiewanie zostało uatrakcyjnione przez dodatkowe występy: swoje zdolności prezentowali uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej
    w Leżajsku, Zespół Pieśni i Tańca „SAN” działający na co dzień w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku oraz pracownicy i podopieczni z Środowiskowego Domu Samopomocy w Jelnej.

W koncercie uczestniczyli mieszkańcy powiatu, reprezentanci gmin, ośrodków kultury, instytucji i stowarzyszeń. Powiat Leżajski reprezentował Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Leżajskiego Józef Majkut oraz radna Rady Powiatu Leżajskiego Halina Pyszowska.

Muzeum kieruje wyrazy wdzięczności do dyrektora leżajskiej szkoły muzycznej Stanisława Jaworskiego za jego udział i zaangażowanie przy organizacji wydarzenia. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania również występującym artystom oraz publiczności za czynny udział w kolędowaniu. Do zobaczenia za rok.

MZL
    Fot. Dawid Wiech