Wsparcie dla powiatu leżajskiego na realizację dwóch inwestycji drogowych

4 października 2023

Rozstrzygnięto kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączna kwota wsparcia dla 132 zadań gminnych i powiatowych na Podkarpaciu wyniesie ponad 315 mln zł.

Przyznane środki finansowe zostaną w przyszłym roku przeznaczone przez podkarpackich samorządowców na realizację zadań związanych z modernizacją dróg lokalnych.

Promesy na ww. zadania zostały wręczone samorządowcom 4 października przez wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart podczas konferencji prasowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

Wśród samorządów, którym przyznano wsparcie finansowe znalazł się również powiat leżajski, który otrzymał 11 483 366 zł na dwie inwestycje: przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 1246R Kuryłówka – Tarnogród (gr. pow.) w km 0+009,84 – 8+870 łączącej województwo podkarpackie i lubelskie oraz  przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 1240R Wola Zarczycka – Nowa Sarzyna w km 0+000-0+760 w m. Wola Zarczycka.

Promesę z rąk wojewody odebrał Starosta Leżajski Marek Śliż.

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki