Zamknij mobilną wersję WCAG

Wirtualne Muzeum Ziemi Leżajskiej

10 listopada 2020

Alt=""
 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza do wirtualnego zwiedzania swojej siedziby. Poza zwiedzaniem muzeum, dzięki specjalnie przygotowanej aplikacji istnieje również możliwość odwiedzenia wielu historycznych miejsc usytuowanych na terenie powiatu leżajskiego jak też poza jego granicami. Aplikacja posiada głos lektora, dlatego dla pełni jej wykorzystania konieczne jest włączenie fonii.
  Dzięki aplikacji można zwiedzać pomieszczenia muzeum, przybliżać eksponaty oraz oglądać je w wizualizacji 360 stopni. Ponadto osoba korzystająca z niej będzie mogła zapoznać się ze szczegółowymi opisami wybranych eksponatów.

  Aplikacja „Wirtualne Muzeum Ziemi Leżajskiej” to swoisty interaktywny spacer wirtualny po muzeum, ale z wykorzystaniem wszelkich form edukacyjnych i poznawczych stosowanych w wirtualnych spacerach po muzeach, m.in. audiodeskrypcji, opisów, funkcji dla osób z niepełnosprawnością oraz kodów QR. Dzięki aplikacji można zwiedzać muzeum w dowolnym momencie, bez względu na ograniczenia związane z epidemią. Aplikacja działa z wykorzystaniem internetu na komputerach stacjonarnych, tabletach oraz smartfonach wykorzystujących wszelkie oprogramowania.

  Aby skorzystać z aplikacji należy przejść do wskazanego odnośnika – > www.3d.muzeum-lezajsk.pl lub poprzez stronę muzeum-lezajsk.pl – > Wirtualne Muzeum Ziemi Leżajskiej.

  Powstanie aplikacji „Wirtualne Muzeum Ziemi Leżajskiej” jest efektem pozyskania przez muzeum 78.000 zł z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

  Informację zamieściła: K. Ćwikła