Zamknij mobilną wersję WCAG

Powiatowe Obchody Święta Niepodległości

12 listopada 2020

Złozenie wieńca pod pomnikiem
 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  11 listopada br. Starostwo Powiatowe w Leżajsku wspólnie z  Klasztorem OO. Bernardynów w Leżajsku zorganizowało obchody 102. rocznicy odzyskania niepodległości. Mszę świętą w intencji ojczyzny odprawił Kustosz Klasztoru OO. Bernardynów O. Klaudiusz Baran oraz Ks. Dziekan Marek Cisek.  Wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” rozpoczęliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W ramach obchodów odmówiono także modlitwę w intencji ojczyzny oraz odśpiewano pieśń „Boże coś Polskę”.

  W tym dniu Prezydium Rady Powiatu Leżajskiego wraz z radnymi i zarządem złożyli wieniec pod pomnikiem poległych w walkach niepodległościowych. Również przedstawiciele instytucji i urzędów z terenu powiatu poprzez udział w uroczystości oraz złożenie kwiatów oddali hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność ojczyzny.

  W nabożeństwie uczestniczył poczet sztandarowy Powiatu Leżajskiego oraz Jednostki Strzeleckiej 2035 z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku. Ponadto młodzież z JS 2035 pełniła w tym dniu wartę w miejscach upamiętniających walki niepodległościowe.

  Informacje zamieściła: K. Ćwikła