Widowisko plenerowe „Odmieniec” przed Muzeum Ziemi Leżajskiej

14 września 2023

W sobotę, 9 września, przed Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się widowisko plenerowe pt. „Odmieniec”. Spektakl został przygotowany przez Teatr Plenerowy „Imaginacja” funkcjonujący przy Ośrodku Kultury w Biedaczowie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom przybyłym na widowisko. Organizatorem wydarzenia było Muzeum Ziemi Leżajskiej wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Leżajsk.

Teatr IMAGINACJA został założony w maju 2016 r. pod wpływem inspiracji teatrem plenerowym „Jaruga” z Rzeszowa.

Skupia w swoich szeregach 26 członków – głównie dzieci, młodzież oraz członków zespołu „Olszynka”. Teatr rozpoczął swoją działalność premierą, na której zaprezentował widowisko „Legenda o smoku wawelskim”. W spektaklu wykorzystano oryginalne tańce, muzykę i efekty specjalne. Założeniem teatru jest przybliżanie widzom polskich bajek i legend.

MZL
    Zdjęcia: Dawid Wiech/MZL