Wernisaż wystawy czasowej „II wojna światowa na Ziemi Leżajskiej”

19 sierpnia 2019

Starosta Leżajski Marek Śliż oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej serdecznie zapraszają w dniu 3 września 2019 r. o godz. 12.00 do Muzeum Ziemi Leżajskiej na wernisaż wystawy pn. „II wojna światowa na Ziemi Leżajskiej”.

W programie wernisażu:
    – pieśni żołnierskie w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Leżajsku,
    – prelekcja historyczna dra Dariusza Półćwiartka pt. „Zdrada Zachodu wobec Polski we wrześniu 1939 r. – w 80 rocznicę agresji Niemiec i ZSRR na Polskę”,
    – zwiedzanie wystawy pt. „II wojna światowa na Ziemi Leżajskiej”.

Na wystawie zaprezentowane zostaną po raz pierwszy zbiory rodzinne m.in. ś.p. Zbigniewa Larendowicza i Stanisława Chmury, leżajskich kolekcjonerów m.in. Rafała Ciryta, Jacka Śliwińskiego, Krzysztofa Wojtanowicza, Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego – koło w Leżajsku, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz ze zbiorów własnych.

MZL