Wernisaż wystaw: „Odnaleźć siebie” i „Pomalować świat” w ramach Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych

26 sierpnia 2022

Współpraca instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych w powiecie leżajskim zaowocowała niecodziennym wydarzeniem, które miało miejsce 23 sierpnia br. W tym dniu w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbył się wernisaż VI edycji wystawy prac plastycznych osób z niepełnosprawnością „Odnaleźć siebie…” oraz wystawy plenerowej „Pomalować świat” w ramach Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych. Współorganizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „WEKTOR” oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Symbolicznego przecięcia wstęgi otwierającej te dwie wystawy dokonali: Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz, Dyrektor PFRON Oddział w Rzeszowie Maciej Szymański, Dyrektor WDK w Rzeszowie Damian Drąg oraz mieszkaniec DPS w Brzózie Królewskiej Jan Madej i uczestnik WTZ w Leżajsku Marek Płachta. Partnerami wydarzenia są Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Leżajsku.

Na wystawie można zobaczyć prace przygotowane przez 15 instytucji: Dom Pomocy Społecznej im. Józefa Żurawia w Brzózie Królewskiej, który również był autorem plakatu wystawy „Odnaleźć siebie…”, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Leżajsku, Środowiskowego Dom Samopomocy w Sarzynie, Środowiskowego Dom Samopomocy w Jelnej, Domu Pomocy Społecznej w Piskorowicach-Mołyniach, Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Przychojcu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Laszczynach z filią w Zmysłówce, Dziennego Domu Pobytu w Nowej Sarzynie, Zakładu Aktywności Zawodowej w Nowej Sarzynie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Starym Mieście, Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Nowej Sarzynie, Przedszkola Specjalnego w Nowej Sarzynie, Dziennego Domu Pomocy w ramach projektu Aktywny Senior 2 w Grodzisku Dolnym, Klubu Seniora + w Ożannie oraz Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczegp w Korczowiskach.

Wystawę „Odnaleźć siebie…” można oglądać do 31 października, natomiast wystawę plenerową „Pomalować świat” do 8 września br.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim instytucjom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie ekspozycji, a w szczególności artystom, za sprawą których wystawa ta stała się ważnym wydarzeniem artystycznym powiatu leżajskiego.

DK

Fot. ŚDS Jelna / MZL