Wernisaż Powiatowego Przeglądu Twórczości Nauczycieli w Muzeum Ziemi Leżajskiej

12 października 2023

10 października br. w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbył się uroczysty wernisaż Powiatowego Przeglądu Twórczości Nauczycieli. To już czternasta edycja wystawy czasowej prezentującej różnorodne prace plastyczne, literackie, naukowe oraz fotografie nauczycieli z terenu powiatu leżajskiego, nie tylko tych aktywnych zawodowo, lecz także emerytowanych.

Część oficjalną uroczystości poprowadzili dyrektor MZL Jacek Kwieciński oraz prezes ZNP w Leżajsku Jolanta Szkodzińska.

Po uroczystym przywitaniu gości rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku, którym towarzyszyli opiekunowie. Następnie wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej w specjalnie przygotowanych na ten dzień utworach. Grupę młodych artystów do występu przygotowała Anna Paluch, nauczycielka muzyki z tej placówki.

Na sam koniec muzycznej uczty zaprezentowały się rodzinnie Anna Paluch (śpiew) oraz Monika Paluch (fortepian). Artystki wykonały wspólnie kilka utworów otrzymując, podobnie jak wcześniejsi wykonawcy, gromkie brawa publiczności.

W dalszej części wydarzenia przedstawione zostały sylwetki wszystkich osób biorących udział w bieżącej odsłonie wystawy oraz wręczono pisemne podziękowania za udział w niej.

Część oficjalną wydarzenia zakończyła recytacja wybranych utworów poetyckich autorstwa kilku z przybyłych nauczycielek. Tematyka wierszy obejmowała życie codzienne oraz osobiste refleksje autorek.

Na sam koniec na wszystkich czekała jeszcze jedna niespodzianka – słodki poczęstunek.

Obok przedstawicieli placówek oświatowych, artystów i mieszkańców powiatu podczas w wydarzeniu udział wzięli: przewodniczący Rady Muzeum Ziemi Leżajskiej dr Dariusz Półćwiartek, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Leżajsku Aurelia Kryla, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Leżajsku Stanisław Jaworski oraz prezes Sarzyńskiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego Jadwiga Kraśniewska.

Organizatorzy dziękują wszystkim za przybycie i zapraszają do obejrzenia wystawy. Ekspozycja będzie dostępna do 21 listopada 2023 r.

MZL