Zamknij mobilną wersję WCAG

„W rolnictwie można pracować bezpieczniej” – XXVIII edycja konkursu KRUS

10 października 2022

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  Trwa XXVIII edycja konkursu na publikacje „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”, którego celem jest oddziaływanie na poprawę bezpieczeństwa pracy rolników i ich rodzin poprzez upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach i zasad bezpiecznej pracy, zawartych m. in. w ustanowionych przez Prezesa Kasy „Zasadach ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym” oraz  „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat”.

  XXVIII edycja Konkursu ma na celu popularyzowanie sposobów zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym  uwzględnieniem sposobów ograniczenia ryzyka upadków osób pracujących i przebywających w gospodarstwach rolnych.

  Warunkiem udziału w Konkursie jest opublikowanie od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 r. i przesłanie do 13 stycznia 2023 r. na adres organizatora, co najmniej jednej publikacji spełniającej wymogi regulaminu. Szczegóły dotyczące udziału w działaniu określa Regulamin Konkursu zamieszczony na  stronie internetowej Kasy www.krus.gov.pl

  KRUS w Leżajsku

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka
  Fot. Pixabay