Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSL

19 marca 2019

9 marca na hali sportowej przy Zespole Szkół Licealnych rozegrany został turniej piłki siatkowej w grupie wiekowej open o puchar Dyrektora ZSL w Leżajsku Zbigniewa Trębacza oraz pod honorowym patronatem Starosty Leżajskiego Marka Śliża. W mocno obsadzonym turnieju wzięło udział 6 zespołów: Pub Legenda Leżajsk, E&D GSM Leżajsk, Polonez Łańcut, PHU Sarzyna Bogdan Miazga, UKS Dynamika Lipiny Dolne oraz REST Rzeszów. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy o trzyosobowych składach. Rozgrywki odbywały się na zasadzie „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.
    Następnie rozegrane zostały mecze półfinałowe w oparciu o zasadę: zespół, który zajął I miejsce w gr. A gra z zespołem, który zdobył II miejsce w grupie B natomiast zespół, który uplasował się na II miejscu w gr. A gra z drużyną, która zajęła I miejsce w gr. B. Końcową klasyfikację wyłoniły mecze o V miejsce: mecz drużyn, które zajęły III miejsce w gr. A i B. Zdobywców miejsca III wyłoniło spotkanie przegranych zespołów w półfinałach, zaś zwycięstwo w turnieju przypadło zespołowi, który wygrał z drużyną przeciwną na etapie rozgrywek półfinałowych.
    Gr. A
    E&D GSM Leżajsk – Polonez Łańcut 1 : 2
    Pub Legenda Leżajsk – Polonez Łańcut 2 : 0
    Pub Legenda Leżajsk – E&D GSM Leżajsk 2 : 0
    Gr. B
    PHU Sarzyna – UKS Dynamika Lipiny D 2 : 0
    PHU Sarzyna – REST Rzeszów 1 : 2
    REST Rzeszów – UKS Dynamika Lipiny D  2 : 0
    Półfinały
    PUB Legenda Leżajsk – PHU Sarzyna 2 : 0
    REST Rzeszów  – Polonez Łańcut 2 : 0
    Mecz o V miejsce
    E&D GSM Leżajsk – UKS Dynamika Lipiny D 2 :0
    Mecz III miejsce
    PHU Sarzyna – Polonez Łańcut 2:0
    Mecz finałowy
    PUB Legenda Leżajsk – REST Rzeszów 2:0
    Dzięki wsparciu udzielonym przez sponsorów przyznano indywidualne nagrody dla najlepszych zawodników w drużynie oraz dla wyróżniających się graczy na poszczególnych pozycjach.
    Najlepsi zawodnicy w drużynie: Tomasz Kurasiewicz ( E&D GSM Leżajsk), Witold Mordias (PHU Sarzyna), Adam Zebzda (Polonez Łańcut), Krzysztof Frączek (REST Rzeszów), Piotr Ożóg (Pub Legenda Leżajsk)
    Najlepsi zawodnicy
    Przyjmujący: Adam Zebzda (Polonez Łańcut)
    Atakujący: Andrzej Trębacz (Pub Legenda Leżajsk)
    Zagrywający: Michał Gibała (Pub Legenda Leżajs)
    Blokujący: Piotr Wikiera (PHU Sarzyna)
    Rozgrywający: Bogusław Kędzior ( REST Rzeszów)
    MVP najlepszy zawodnik: Maciej Karakuła (Pub Legenda Leżajsk)
    Organizatorzy dziękują sponsorom: Staroście Leżajskiemu Markowi Śliżowi, Dyrektorowi ZSL w Leżajsku Zbigniewowi Trębaczowi oraz Dyrektorowi Browaru w Leżajsku Leszkowi Kałuży.
    ZSL