Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Leżajskiego

20 marca 2019

16 marca 2019 r. w hali Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku odbył się Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Leżajskiego pod patronatem Posła na Sejm Mieczysława Miazgi. Organizatorami wydarzenia byli: Ludowy Klub Sportowy „Brzyska” oraz Andrzej Maruszak.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn: Victoria Giedlarowa, Sparta Leżajsk, Janitare Nowojaworowsk (Ukraina), LKS Brzyska Wola, Unia Nowa Sarzyna, LKS Złotsan Kuryłówka, KS Łukowa, WKS Górnovia Górno.
    Rozegrano łącznie 28 meczów w systemie każdy z każdym. Rozgrywki odbyły się na bardzo dobrym poziomie. Walka była bardzo zacięta i wyrównana.
    Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:
    I miejsce: Janitarne Nowojaworowsk,
    II miejsce: Sparta Leżajsk
    III miejsce: LKS Victoria Giedlarowa
    IV miejsce: MZKS Unia Nowa Sarzyna
    V miejsce LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne
    VI miejsce WKS Górnovia Górno
    VII miejsce: LKS Brzyska Wola
    VIII miejsce: LKS Złotsan Kuryłówka

Wyróżnienia indywidualne:
    Nagroda Fair Play: Sara Baj (Grodziszczanka)
    Najlepszy bramkarz: Przemysław Szczęch (Unia Nowa Sarzyna)
    Król strzelców: Maksym Barandij (Janitarne, zdobywca 8 bramek)
    Najlepszy zawodnik: Sebastian Piskor (Sparta)
    Nagrody uczestnikom zawodów wręczali: Poseł na Sejm RP Mieczysław Miazga, Starosta Leżajski Marek Śliż, Wójt Gminy Kuryłówka Agnieszka Wyszyńska, a w zastępstwie Wójta Gminy Leżajsk – Dariusz Miś.
    Turniejowi sędziowali: Wiktoria Bartnik, Janusz Maczuga, Janusz Kuszpa i Andrzej Maruszak
    Organizatorzy składają podziękowania za wsparcie wydarzenia następującym sponsorom: Staroście Leżajskiemu, Burmistrzowi Leżajska, Wójtowi Gminy Leżajsk, Wójtowi Gminy Kuryłówka, Wójtowi Gminy Grodzisko Dolne, Dyrekcji Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, Dyrekcj Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej, Firmie Transportowej Mirtrans Tarnawiec, Usługom Budowlanym Wierzawice Zbigniew Majkut, Komunalnej Biologicznej Oczyszczalni Ścieków w Sarzynie, Ankarze Kebab Leżajsk, Progres-Stal Stare Miasto, Biuru Nieruchomości ALICJA Leżajsk, ZM Smak Górno, Drukarni EMKA, E&D GSM Leżajsk, Jamfot Leżajsk, Dominnet Brzóza Królewska, Hurtowni Sportowej MaawSport Leżajsk.