Zamknij mobilną wersję WCAG- Starostwo Powiatowe w Leżajsku

• Zrestartuj ustawienia

„Tu rodziła się solidarność” – nowa wystawa plenerowa w Muzeum Ziemi Leżajskiej

28 stycznia 2021

Czerwone plansze z białymi napisami oraz czarno-białymi zdjęciami przedstawiające chronologicznie wydarzenia związane z tematyką wystawy. Plansze ustawione są wzdłuż chodnika prowadzącego do głuwnego wejścia muzeum od strony ulicy Mickiewicza. W tle budynek muzeum.
  • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
  • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

Od 28 stycznia na dziedzińcu Muzeum Ziemi Leżajskiej będzie można obejrzeć wystawę “Tu rodziła się solidarność”.

Wystawę przygotował Instytut Pamięci Narodowej na 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”.

Wszystkie prezentowane plansze mają na celu ukazanie ogólnopolskich masowych strajków z lipca, sierpnia i września 1980 r. Wystawa składa się z części ogólnopolskiej, części regionalnych oraz lokalnych, ukazujących powstawanie „Solidarności” w niemal każdym zakątku Polski.

Wystawę będzie można zwiedzać do 15 marca br.

MZL

Informację zamieściła: Natalia Nowicka