Zamknij mobilną wersję WCAG

Trzy medale dla LKKK w I Mistrzostwach Europy Karate I.K.O Nakamura

27 czerwca 2023

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  od 16 do 18 czerwca w Białymstoku odbywały się I Mistrzostwa Europy Karate I.K.O Nakamura, w których uczestniczyło blisko 350 zawodników z Algierii, Łotwy, Holandii, Izraela, Niemiec, Ukrainy, Węgier i Polski. Organizatorem zawodów był Sport Club Karate Białystok kierowany przez shihan Piotra Sawickiego.

  Bardzo dobrze zaprezentowali się w tych mistrzostwach zawodnicy Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy wywalczyli jeden złoty, srebrny i brązowy medal. Mistrzostwo Europy i złoty medal w konkurencji kata zdobyła Nikola Jaśkiewicz. Nasza zawodniczka w pięknym stylu pokonała swoje konkurentki zdobywając swój pierwszy tytuł mistrzowski na imprezie tej rangi. Warto wspomnieć, że Nikola w tym roku stawała na najwyższym podium w Mistrzostwach Polski i Podkarpacia oraz w ubiegłym roku zdobyła dwa srebrne medale na Mistrzostwach Europy WKB.

  Srebrnym medalem może pochwalić się Oliwia Wojtas, która jako seniorka sięgnęła po to trofeum w konkurencji kata. Oliwia zaliczyła też bardzo dobry start w walce pełnokontaktowej. W półfinale dominowała nad swoja przeciwniczką i w ostatnich sekundach pojedynku moment nieuwagi odebrał naszej zawodniczce brązowy medal.

  Na trzecim miejscu podium stanął Michał Kuryś zdobywając tym samym swój pierwszy upragniony brązowy medal na Mistrzostwach Europy w konkurencji kata. W zawodach z naszego klubu uczestniczyli również, tym razem bez sukcesów – Julia Wołoszyn, Jakub Woźny i Aleksandra Koszałka. Kierownikiem ekipy był Shihan Dariusz Burda zaś sekundantem Paweł Wołoszyn.

  Więcej info na karatelezjsk.pl

  LKKK

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka