Zamknij mobilną wersję WCAG- Starostwo Powiatowe w Leżajsku

• Zrestartuj ustawienia

Symbolicznie uczczono Dzień Powiatu Leżajskiego

8 maja 2020

Corocznie, 7 maja, w święto Matki Bożej Leżajskiej, której wizerunek widnieje w herbie powiatu, obchodzimy Dzień Powiatu Leżajskiego. Jednak sytuacja epidemiologiczna, w której obecnie się znajdujemy uniemożliwiła uczczenie tego dnia w dotychczasowy sposób ze względu na zakaz organizowania imprez i uroczystości powyżej 50 osób. Mimo wszystko udało się symbolicznie oddać cześć patronce powiatu mszą świętą zorganizowaną przez Starostę Leżajskiego Marka Śliża i Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia o. Sylwestra Skirlińskiego. Mszę koncelebrował ks. dziekan Marek Cisek. W nabożeństwie wziął udział Przewodniczący Rady Powiatu Adam Wylaź, radni Rady Powiatu Leżajskiego, Zarząd Powiatu, dyrektorzy i kierownicy jednostek powiatowych oraz pracownicy  Starostwa Powiatowego w Leżajsku.  W uroczystości uczestniczył również sztandar Powiatu Leżajskiego.

Informację zamieściła: Natalia Nowicka